Módní trendyOblečení

Oblékejte se po vzoru Francouzek 

Francouzky patří k nejkrásnějším ženám na světě, ale to jen proto, že své vlastní kráse věří. A věří jí i díky oblečení, které ze své skříně denně vytahují. Jejich dominantou rozhodně nejsou výrazné odstíny ani žádné extravagantní věci. Milují spíše nadčasovost, všestrannost a také kvalitní materiály, které do sebe perfektně zapadají. Hledají dobře padnoucí střihy a také takové kousky, které k sobě budou vždycky dokonale sedět. Vytváří si takzvaný jednoduchý kapsulový šatník, který funguje.  

Méně je více 

Jen málokterá Francouzka zastává jiný názor s ohledem na svůj šatník než „méně je více”. Obyčejná trička mají v jejich šatnících hlavní místo, stejně jako pár volných džínů, elegantní i trochu ležérní saka či blejzry.  

Samozřejmě tím nechceme říct, že by Francouzky byly svým šatníkem do jisté míry nudné a že by sázely jenom na nestárnoucí klasiku. Uvědomují si však, že mají hledat takové kousky, které dokonale zapadnou do jejich domněnky o stylu. Jemné vzory mají zde také místo, ale spíše převládá tradiční kombinace bílá-černá.  

 Ikonický denim, kárované sako nebo kašmírový svetr 

Už bylo řečeno, že Francouzky sází na kvalitu, nikoliv na kvantitu. A to se velkou měrou odráží i na tom, co si kupují a jak jednoduchý styl mají. Nekupují si nic, o čem by nevěděly, že nebude dlouhodobě v módě. Proto mají ve své skříni například ikonické džíny, které tu byly, jsou a budou a které dokonale fungují s jednoduchým sakem a jednobarevným tričkem.  

Ostatně takové kárované sako je další nezbytnost v šatníku Francouzky. Krémové, černé, hnědé nebo černé. Takové sako totiž zachovává šik a elegantní vzhled.

N kvalitní materiály nedají dopustit hlavně v případě svetrů, které, pokud nejsou z kvalitního přírodního materiálu, tak neumí dostatečně dobře zahřát. Proto upřednostňují například kašmír nebo mohér či alpaku.