Oblečení

Barevná typologie vám pomůže s výběrem módních kousků

V některých barvách vypadáme dokonale, a jiné nám naopak na kráse ubírají. Volba odstínu je totiž mnohem důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Přečtěte si více o barevné typologii a v obchodě již nikdy nebudete váhat. Už při pohledu na módní kousek totiž budete vědět, jestli vám může lichotit, či nikoli.  

Jarní typ 

Zaměřte se převážně na svou pleť a oči. Pokud jste blondýnky, máte zrzavé nebo světle hnědé vlasy, nejspíše spadáte právě do jarního typu. Tato kategorie je také specifická zelenýma nebo modrýma očima a pár pihami, které se mohou objevit v létě při pobytu na slunci.  

Jestliže jste ukázkovým příkladem takového typu, ideálně vám budou slušet barvy jara. Světle modrá, žlutá, bílá, fialová, korálová a meruňková. Nezapomeňte ale, že všechny odstíny musí mít teplý podtón.  

Letní typ 

Letní typ by se mohl lehce zaměnit s jarním, ale tito světlí lidé mají navíc ještě olivový nádech pleti. Lépe je to vidět, pokud se opálí. Někdy mají představitelé letního typu také hnědé oči. Hodí se k nim stejné barvy, jako má jarní typ, ovšem se studeným podtónem.  

Podzimní typ 

Pokud je váš obličej vyloženě posetý pihami, které na vaší pleti zůstávají bez rozdílu počasí po celý rok, spadáte do podzimního typu. Nejčastěji se jedná o ženy se zrzavými a světle hnědými vlasy. Vždy kombinujte teplé odstíny a nejčastěji volte červenou hnědou a zelenou. Jednoduše vždy ty barvy, které najdete v podzimní přírodě.  

Zimní typ 

Pleť je u zimního typu velmi bledá a slunce jí škodí více, než ostatním. Podtón jejich pleti je na rozdíl od letního spíše narůžovělý. Jako jedinému typu jim sluší sytě černá a mnoho odstínů tmavě modré. Bát se nemusí ani růžové či fialové, která podtrhne nenápadnou pleť.  

V teplých barvách vypadají nepřirozeně a nelichotivě. Stejná pravidla platí také pro líčení, které by s pletí mělo vždy ladit.