Kosmetika

Časté chyby v líčení u žen po čtyřicítce. Na co si dát pozor? 

Líčení je denním chlebem nejedné ženy. Zatímco některá si dává záležet s dotažením očních stínů, jiné sází na přirozené líčení a vystačí si s korektorem. Každodenní malování se je však součástí ranní rutiny i žen ve středním věku čili po čtyřicítce. Bohužel mnohé dělají několik chyb, které jim na věku ještě více přidávají, případně je dělají méně atraktivními, což je škoda. V čem konkrétně se chybuje? 

Až příliš těžký make-up 

Věděli jste, že na první pohled se rozezná, jestli jste vsadili na lehčí nebo příliš těžký make-up? Právě špatně zvolený make-up stojí za tím, že je žena prakticky neatraktivní. Pokud je make-up příliš těžký, vpije se do vrásek či jiných nedokonalostí, což vede k jejich většímu zviditelnění. A to vede k efektu, že vypadáte ještě o chlup starší.  

A když se k tomu zvolí nevhodný odstín, obličej ženy rázem vypadá velice nepřirozeně. Zejména kombinace s matujícími pudry může uškodit. 

Špatně zvolený odstín tvářenky 

Mnohé ženy po čtyřicítce vypadají jako Nastěnka z Mrazíka, protože zvolí nevhodný odstín tvářenky. Vyhněte se nehezkému efektu, který tímto krokem způsobíte. Tvářenka má za úkol obličej spíše osvěžit a dodat mu živější nádech. Neberte obličej jako plátno, které můžete bezhlavě pomalovat. 

Po čtyřicítce jsou vhodné hlavně broskvové odstíny, nikoliv příliš růžové ani temně hnědé. Je ale pravdou, že se musíte odrážet od odstínu vaší pleti. 

Silná černá oční linka 

Jedním z mnoha faux pass, kterých se dopouští ženy po čtyřicítce při líčení, je zvolení příliš tmavého malování očí, kterému dominuje černá oční linka. Dámy v tomto věku by po tmavé oční lince sáhnout neměly, opět se velmi často vpíjí do vrásek, navíc oko, které bývá už velmi často spadené (respektive zmenšené spadeným očním víčkem), se opticky ještě více zmenšuje.