Oblečení

Jak na praní svetrů

V tomto zimním období se prostě nikdo z nás bez svetrů neobejde. Určitě všichni nějaký ten svetřík v šatníku najdeme, a že nebude jen jeden, tím si můžeme být zcela jistí. Je třeba ale dbát na to, aby bylo o svetry dobře postaráno a stále vypadaly jako nové.

Základem toho, aby svetr působil krásným dojmem, je to, jak o svetr pečujete, tedy jinými slovy, jak jej ukládáte a také v čem a jak ho perete.

Uložení

Asi si říkáte, co je na uložení svetrů tak důležitého? Prostě ho pověsíme na věšák do skříně a celý zázrak je hotov. Tak na to pozor. Právě tento způsob je velice špatně. Pokud bude svetr viset na věšáku, dojde k jeho natažení, což je velice nežádoucí efekt.

Mnohem lépe tedy uděláte, když si dáte tu práci a svetr si úhledně poskládáte. Čím méně skladů uděláte tím lépe.

Praní

Je třeba si předem, než svetr půjdete vyprat, důkladně přečíst lístek, který najdete z vnitřní strany svetru. Na tomto lísku najdete instrukce, jak je vhodné svetr prát. Pokud vám to čas dovolí, upřednostněte ruční praní, to je přeci jenom nejšetrnější. Pokud nemáte času nazbyt, zvolte ten nejjemnější program na vaší pračce, kde je teplota nízká a počet otáček co nejmenší.

Na praní svetrů vynechejte aviváž a zvolte co nejšetrnější prací prostředek. Tím nejšetrnějším by měly být dětské prací prášky.

Vyhnete se sušičkám. Nechce svetr přirozeně uschnout, jen tak přehozený přes prádelní šňůru. Pod svetr ale umístěte ručník, aby se vám šňůra do svetru nevytlačila.