Oblečení

Jak pečovat o kabáty

Čas kabátů je tady. Kabáty jsou elegantní a hodí se téměř ke každému oblečení. Dokážou krásně zahřát, a proto jsou v tomto období tak oblíbené.

Tak jako tomu je s každým oblečení, i u kabátu se může stát, že si jej něčím ušpiníte. A co teď? Kabát přeci není jen tak obyčejné triko, které lze vyprat v pračce. Nebo ano? Není lepší raději čistírna? Tohle jsou dvě otázky, které vám proletí hlavou v okamžiku, kdy si skvrny všimnete. Co tedy dělat?

Domácí čištění

Než se do jakéhokoliv čištění vůbec pustíte, je třeba vědět z jakého materiálu kabát je, obzvláště podšívka. U té se totiž často stává, že se sráží. A to může být hodně velký problém, který vám může zajistit vyhození kabátu do koše.

Pravidlo praní kabátů zní jasně, čím méně bavlny tím větší pravděpodobnost domácího praní. Zapomeňte ale na pračku. Postačí, když si kabát namočíte do vlažné vody s šetrným pracím prostředkem. Nechejte jej chvíli namočený a poté lehce v ruce přemáchněte.

Kabát nechejte důkladně uschnout na ramínku.

Čistírna

Nejjistější způsob čištění kabátů je předat jej profesionálům do čistírny. Tím si pojistíte, že kabát bude čistý, a ne vhodný pouze do popelnice. Mnoho lidí se čistírnám vyhýbají, protože se jim zdají drahé. Ale pokud máte kvalitní kabát, je riskantní ho prát doma, určitě pár korun nestál.

V čistírně moc dobře vědí, po jakém přípravku sáhnout. Díky kvalitním pracím prostředkům bude kabát jako nový a čistý nějakou tu dobu zase vydrží. Pokud se obáváte ceny za čištění, zkuste se předem informovat, ať nejste překvapeni.