Oblečení

Jaké oblečení můžete bez výčitek vyhodit ze skříně? 

Udělat čas od času čistku šatní skříně je nezbytné, pokud si v ní chcete udržet pořádek a udělat místo na nové oblečení. Pokud se nemůžete rozhodnout, co vytřídit a co vzít na milost, možná vám pomůže následující článek. Jaké trendy se do módy jen tak nevrátí a můžete je s ledovým klidem vyřadit ze skříně? 

Bokovky odložte bokem 

Kalhoty, které sotva objímají boky, nenávratně patří minulosti. Nejen, že jsou poměrně nepohodlné, ale také nepraktické – příliš malé kapsy, do kterých se téměř nic nevejde, a nevzhledně vykukující spodní prádlo nejsou nic příjemného. Navíc sluší jen velmi malému okruhu žen. 

Hranatým špičkám odzvonila hrana 

Máte v botníku alespoň jedny lodičky na podpatku s hranatou špičkou? Nejvyšší čas je vyměnit za modernější oblou či špičatou variantu. Hranaté sandály nebo mokasíny ale ještě můžete vzít na milost. 

U bot ještě zůstaneme, protože ani jehlové podpatky letos nejsou ušetřené módní kritice. A ruku na srdce – i když možná vypadají sexy a svůdně, možná je čas dát si chvíli pauzu od otlačených chodidel, bolavých nohou a ortopedických problémů. Koneckonců, jehlové podpatky nebyly vymyšlené za účelem pohodlí. 

Minulost volá volánky 

Halenky s rukávy do zvonu sice zažily svůj malý comeback, nestačil ovšem na to, aby se na výsluní módy udržely nastálo. Není vyloučené, že v budoucnu i přes jejich nespornou nepraktičnost ještě přijde jejich čas, zatím je ale odsuňte alespoň hodně dozadu do skříně. 

Volánky a výrazně řasené oblečení, zejména to barevné, můžete s klidným svědomím vyřadit. Dnešní moderní oblečení by mělo zdůrazňovat přednosti, ne schovávat postavu pod nekonečnými vrstvami látky. Navíc může řasení působit trochu dětinsky. 

Větrovky odvál vítr 

Pokud v šatníku schováváte starou větrovku v domnění, že se jednou znovu vrátí do módy, dost možná si děláte jen plané naděje. A zatím vám zabírá drahocenné místo, které by se dalo obsadit novým oblečením – například módním vypasovaným trenčkotem.