Boty

Jak nosit kozačky ke kolenům? 

Trendy z oblasti bot se mění téměř neustále, ale najdou se mezi nimi i stálice, na které ženy nedají dopustit celé dekády. Patří mezi ně i vysoké kozačky sahající ke kolenům, jejichž variabilita umožnuje vzít je jak do práce, tak na rande nebo na divokou party. To jediné, co musíte vědět, je, jak je správně zkombinovat, aby nepůsobily lacině a váš outfit z nich vytěžil co nejvíc. 

Jakou barvu vybrat? 

Existuje univerzálnější barva bot než černá? Černé kozačky se hodí zkrátka ke všemu a v jakoukoliv denní i noční dobu. Stačí k nim natáhnout úzké džíny nebo sukni ke kolenům a světlé sáčko nebo kabát a o elegantní styl máte postaráno. Podobně jsou na tom i hnědé kozačky. V zimě k nim stačí džíny a dlouhý kabát v podobné barvě, v teplejších měsících jim budou slušet volné šaty s květinovým potiskem. 

Kožené, či semišové? 

A co materiál? Semišové boty platí především za zimní obuv, ani v létě ale nemusí zůstávat ve skříni. Nejlépe vypadají v kombinaci se sukní, šaty nebo dlouhou mikinou či svetrem, kdy mezi horním okrajem bot a lemem oblečení vznikne několikacentimetrová mezera odhalující kousek nohou. 

Kožené kozačky, zvláště ty barevné a vzorované, oblečou spíše odvážnější ženy, které se nebojí přitáhnout pozornost. I tak ale nabízí široké možnosti kombinací – co třeba džínové mini šortky nebo minišaty s dlouhým kabátem? 

I bez podpatku vám to bude klapat 

Některé ženy se lépe cítí v botách bez podpatku. Dobrou zprávou je, že v případě vysokých kozaček rozhodně nejsou nutností – tyto boty jsou natolik výrazné, že ani absence podpatku jim neubere na kráse. Navlečte je přes skinny džíny nebo k nim vezměte tvídovou sukni do půlky stehen. Rebelštějšího looku dosáhnete s koženou bundou a černou krajkovou sukní. 

Pokud ale na podpatky nedáte dopustit, letošní sezóna přeje metalickým barvám a výrazným doplňkům. Nebojte se vrstvení a s outfitem si barevně i stylově pohrajte.