Kabelky

Jsou sukně a sukně. Najděte takové, které svědčí vaší postavě 

S odchodem léta rozhodně neodchází sukně. Ty lze nosit prakticky po celý rok, pokud k nim sladíte vhodné boty a samozřejmě vhodný horní díl oblečení. Abyste však byli se sukní skutečně nadmíru spokojení, musíte mít po ruce dobře padnoucí model. A vybrat ten pravý vám pomůže například váš typ postavy. Jste jablkem nebo hruškou? 

Když máte postavu hrušky 

Širší boky a stehna – přesně tak se definuje postava takzvané hrušky. Ani když máte tuto postavu, nemusíte nad sukněmi váhat. Slušet vám budou tradiční pouzdrové modely, ve kterých bude hezky disponovat vaše štíhlé bříško.  

Vhodné jsou také sukně, které jsou splývavé a které hezky kopírují vaši siluetu. Zavinovací jsou také možností, kterou ostatně může zvolit každá žena, ať už je její postava jakákoliv.  

Když máte postavu jablka 

Naopak štíhlé nohy, ale za to větší bříško. To jsou hlavní specifika postavy ve tvaru jablka. Vaším úkolem je v tomto případě zahalit nelichotivé partie a upoutat pozornost na části těla, která jsou vaší dominantou. A tou jsou právě štíhlé nohy. Jablkům sluší kratší sukně, které jsou velmi hezky a vkusně střižené, případně také modely do áčka.  

Pozor si dejte například na denimové sukně, které větší bříško spíše zdůrazňují, než aby ho zakrývaly. Naopak rozparky – ty upoutají pozornost přesně na to, na co chcete. 

Když máte postavu přesýpacích hodin 

Souměrná postava, která nemá nijak výrazné proporce – i tak bychom mohli popsat postavu přesýpacích hodin. A i když by se mohlo konstatovat, že ženy s touto postavou si mohou obléknout prakticky cokoliv, existují modely, které nejsou zrovna vhodné.  

Vyhnout by se měly saténovým modelům, které jsou velmi nemilosrdné k jejich postavě. I klasická minisukně nebude působit hezky, naopak. Snažte se hledat takové sukně, které vám hezky podtrhnou pas.