Oblečení

Správná podprsenka se podílí i na bezchybném dekoltu 

Nedílnou součástí dámského oblečení jsou také podprsenky, které dnes nosí takřka každá žena. A nelze se tomu divit. I když je po pěknou část dne něčím nepříjemným, na druhou stranu prsa díky ní neskáčou, a naopak hezky drží. Mimochodem, věděli jste, že více jak osmdesát procent žen nosí nevhodnou velikost? Kdyby však tušily, že s nevhodnou velikostí se pojí také problematický, nevzhledný dekolt, který může čelit řadě zdravotních problémů, asi by si v obchodech nechaly poradit, nemyslíte? 

Podívejme se do historie 

Pojďme se však na chvíli podívat do minulosti, a to právě na dámské podprsenky. Víte, kde se vlastně vzaly, nebo odkud pochází? Vůbec první podprsenka se na trhu objevila už v roce 1889. Její vynálezkyní byla Herminie Cadolle, která pocházela z Francie.  

Za nápadem vytvořit podprsenku byla především její nechuť nosit pořád a pořád dokola korzety, ve kterých se však nedalo dobře dýchat. Rozhodla se ho rozstřihnout a horní část upevnit pomocí ramínek. A tak byla první podprsenka na světě. 

Jak najít správnou velikost 

Volbou nevhodně velké podprsenky (nebo naopak malé podprsenky) si můžete do jisté míry značně uškodit. Zejména může dojít ke zrodu mnoha bolestí, a to i bolestí zad, což se posléze dostává do fáze chronických obtíží.  

Najít si však správnou velikost podprsenky není tak těžké. Ze všeho nejdříve si zvolte obvod pod prsy (pamatujte, že naprosto každá podprsenka jednoho krásného dne povolí), poté si změřte obvod prsou a na tyto informace pamatujte při procházení evropského číslování. 

Testovací zkouškou, jestli podprsenka opravdu sedí a je správně velká, probíhá tak, že si do spodní části vložíte dva prsty. Pokud je mezera mezi zapínáním a tělem právě na dva prsty volná, máte správnou velikost.