Oblečení

Kašmírový svetr potřebuje péči

Svetr je v tomto období jeden z nejčastěji oblékaných kousků. Proto je třeba dopřát si i trochu pohodlí a luxusu a pořídit si alespoň jeden kašmírový. Ano, je to sice dražší záležitost, ale věřte, že až ho obléknete, nebude této investice litovat. Říká se, že kdo oblékl kašmírový svetr, nechtěl už jiný. Co myslíte?

Pokud bude o tento svetr správně pečováno, vydrží vám hezkou řádku let, a z módy zaručeně nevyjde. Výhodou kašmíru je to, že tato vlna se skvěle přizpůsobuje okolním podmínkám. Za chladného počasí krásně zahřeje, a pokud vyjde sluníčko a oteplí se, naopak dokáže chladit.

Péče o kašmírový svetr

Kdo si pořídí kašmírový svetr, může mluvit o tom, že si pořídil pravý luxus do svého šatníku. Ale přichází otázka, jak o něj správně pečovat, aby zůstal stále tak krásný, hebký a pružný jako je teď.

Rozhodně zapomeňte na to, že tento luxusní svetřík hodíte do pračky s dalšími svetry a vyperete, jak jste zvyklí. Tento svetr potřebuje trochu více. Napusťte si čisté umyvadlo vlažnou vodou a vložte do ní svetr, ten poté jemně perte v ruce s co nejšetrnějším pracím práškem. Prát by se neměl moc často.

Pokud vlastníte sušičku a měli jste v plánu do ní svetr dát vysušit, okamžitě tento plán zavrhněte. Svetr po vyprání vysušte froté ručníkem a poté nechejte volně uschnout.

Pro svetr je také důležité, jak jej uschováte do skříně. Doporučujeme jej úhledně poskládat a vložit do police. Když jej necháte pověšený na ramínku, mohl by se časem vytahat, což není zrovna žádoucí.