Lifestyle

Oranžová při léčbě depresí, fialová na migrény. Aneb jak barvy ovlivňují náš život

Všimli jste si někdy toho, co všechno má vliv na váš život? Co všechno váš každodenní život ovlivňuje? Vliv na náš každodenní život má například to, jak se vyspíme. Pokud se vyspíme špatně, nejsme produktivní, práce nám neodsýpá, nejsme v dobré náladě. Stejně tak náš život ovlivňují i barvy kolem nás. Věděli jste, že třeba žlutá barva je barvou optimistickou a veselou? Že žlutá barva udržuje člověka v bdělosti a že ho povzbuzuje ke koncentraci? Modrá na druhou stranu zklidňuje a zvyšuje soustředění, snižuje také rytmus dýchání. Prozraďme si více o dalších barvách, které mají vliv na nás a náš život. 

Oranžová 

Oranžová barva je barvou optimismu a veselé mysli. Je to barva plná energie a povzbuzení. Oranžová zvýší u člověka ctižádost, také navozuje radost a pocit vnitřní síly. Není tak agresivní jako třeba červená, ovšem i tak povzbuzuje chuť k jídlu. Urychluje i trávení a je efektivní při léčbě depresí. Pokud si s ní chcete vymalovat pokoje v domácnosti, zvolte spíše menší prostory.  

Fialová 

Fialová barva je oblíbenou barvou mnoha lidí. Nemůžeme se tomu divit, vždyť je to barva duševní síly a osobitosti. Snadno se kombinuje. Ideálně ji kombinujte s citlivou modrou nebo s prudkou červenou. Fialová barva léčí nejen deprese, ale také migrény, které bohužel sužují hlavně ženy. Také posiluje meditaci, snižuje chuť k jídlu a člověka zklidňuje.  

Černá 

Černá barva je brána jako barva smutku a ztráty. I proto by se jí měli vyhnout lidé, kteří mají sklony k depresím a ke zhroucení. I když je však černá synonymem smutku, stejně ji mnozí lidé dávají do svého interiéru. Zejména milovníci designových domovů na černou nezapomínají, protože ta krásně leccos zvýrazní.  

Bílá 

Na druhou stranu bílá je barvou čistoty a nevinnosti. I proto si ji oblékají ve svůj svatební den nevěsty. Bílá barva symbolizuje nové začátky a také pokoru a osvobození. Napomáhá dokonce při léčbě virových onemocnění, také pomáhá vyplavit jedy z organismu. 


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43