Módní trendyOblečení

Jak nosit baggy džíny? 

Éře úzkých „skinny“ nohavic odzvonilo, nyní jsou naopak v kurzu široké, volné a plandavé džínové kalhoty. Mají hned několik výhod – jsou velmi pohodlné, schovají nedokonalosti postavy a ve správné kombinaci vykouzlí útlý pas. Aby na vás ale nevypadaly jako neforemný pytel, musíte vědět, co si k nim vzít. Hodí se hned k několika stylům. 

Kombinace, které nezklamou 

Tou nejzákladnější kombinací, která bude vždy dobře fungovat, jsou baggy džíny a bílé, dobře padnoucí triko. V chladnějších dnech můžete navléct ještě krátkou džínovou bundu. Pokud zvolíte triko nebo košili, které jsou volnější, uvažte na nich uzel. Vyhnete se tak optickému rozšíření postavy. 

Pokud se cítíte na rebelský look, kombinujte baggy džíny s nízkým pasem světlé barvy s lesklou koženou bundou v černé nebo tmavě hnědé. Obout k takové kombinaci můžete samozřejmě kanady ve stejné barvě jako je bunda, pokud ale outfit chcete trochu zjemnit, dobře poslouží bílé tenisky nebo sandály s výraznými prvky. 

Retro z módy nevychází, a tak ani baggy džíny s vysokým pasem a jednoduchý crop top po vzoru 90. let neudělají ostudu. Oblečení doplňte klasickými retro šperky – plastovými náramky, výraznými náhrdelníky, kruhovými náušnicemi a podobně. Pozor, volte pouze jeden výrazný doplněk, jinak bude celý look vypadat přeplácaně. 

Baggy džíny můžete vzít klidně i do práce nebo na formálnější události. V takovém případě je kombinujte s vytvarovanou košilí na tělo a elegantním blejzrem. Nohám budou v této verzi nejlépe slušet oxfordky. 

V zimě i v létě 

Svou roli samozřejmě hraje i počasí, do jakého vyrážíte. V létě jsou nejvhodnější topy světlé barvy a z tenčích přírodních materiálů, například lnu. V chladnějších měsících se nevyhýbejte rolákům nebo upnutým pleteným svetrům. Vrstvěte s elegantním trenčkotem nebo silnějším blejzrem. Nikdy neschovávejte pas, naopak se ho snažte co nejvíce zvýraznit.