Boty

Jaké boty volit k džínům?

Pokud sledujete aktuální módní svět, určitě někdy kroutíte hlavou nad tím, co se nyní nosí. Extravagantních kousků je čím dál více, elegantnost se kombinuje s ležérností. Abychom kombinaci ležérního a elegantního stylu více přiblížili, jedná se například o kombinaci lodiček a džínů. Samozřejmě k džínům můžete nosit stále i jinou obuv než jen lodičky. Jaká obuv je k džínům nejvhodnější a jakou naopak s džíny nekombinovat?

Bez džínů bychom se neobešli. Každý den nosíme džíny, a to jak do práce, tak i do školy nebo jenom do obchodu. Samozřejmě to není zrovna nejvíce pohodlný kousek oblečení, ale je to vkusnější, než abychom chodili všude v teplácích, což je čistě domácí oděv (i když si to řada lidí neuvědomuje).

Džíny jsou taky skvělé v tom, že se s nimi dá kombinovat naprosto cokoliv. Ať už chcete košili nebo tričko, vždy to vypadá naprosto fantasticky. Otázkou však je, jakou obuv si k džínům obout a jakou nikoliv.

Jaká obuv se k džínům nehodí?

Začněme nejdříve s obuví, která se k džínům nehodí. Možná si říkáte, že taková obuv snad není, ale samozřejmě je. Ke klasickým modrým džínům bychom neměli nosit například polobotky. Nepůsobí to vůbec hezky – nosit by je k džínům neměly hlavně ženy, které polobotky mohou nosit ke kalhotám ke kotníkům, které jsou aktuálně v kurzu.

Vyhnout bychom se měli i kozačkám nad kolena, které v kombinaci s džíny nohy jenom zkracují.

Jaká obuv se k džínům hodí?

Nyní přistupme k těm typům obuvi, které se k džínům naprosto hodí. Samozřejmě jsou to tenisky, které jsou snad nejvíce pohodlnou obuví vůbec. Dále se nebojte kombinace s lodičkami – je to in, jak jsme zmínili na začátku. Co se týče další obuvi, vkusně k džínům vypadají i sandálky, které se do módy dostaly během loňského léta, nebo kotníkové chelsea boty, které jsme si zase oblíbili během podzimu.