Proč používat přírodní kosmetiku? 

Vzpomeňte si, kdy jste naposledy nakupovali pleťovou vodu, šampon nebo řasenku. Co vás na výrobku zaujalo? Obal? Popis výrobku? Vůně? Možná jste ho viděli v časopise nebo o něm slyšeli od kamarádky? 

Chemie se skrývá všude 

Může být těžké odolat krásným obalům a lákavým slibům, které dnes najdete na kosmetických výrobcích v obchodech. Kdo by nechtěl nestárnoucí pleť, ultra lesklé vlasy a dokonalé řasy? Ale pod těmito působivými tvrzeními a lákavou vůní se obvykle skrývají dost děsivé chemické látky. 

Pokud jste typická žena, používáte na svém těle každý den asi 12 různých výrobků osobní péče (a více než 100 jednotlivých složek). Tyto složky se snadno vstřebávají přes kůži a mohou se dostat do krevního oběhu. To by nebyl problém, kdyby šlo o zdravé a bezpečné složky. 

Časté vystavování toxickým látkám je zdraví nebezpečné 

Skutečné tajemství kosmetického průmyslu a průmyslu osobní péče spočívá v tom, že prakticky není regulován, a proto může ve svých výrobcích používat netestované chemické látky. Z více než 80 000 chemických látek, které jsou dnes k dispozici, je ve spotřebitelských výrobcích zakázána pouze hrstka.  

Díky tomu máme v péči o pleť složky narušující hormonální rovnováhu, kosmetiku obsahující olovo a další těžké kovy, karcinogenní látky v šamponech a mnoho dalších škodlivých chemikálií ve výrobcích, které denně používáme na naše tělo. 

Jednorázové vystavení toxickým chemickým látkám vám pravděpodobně neublíží, ale v průběhu času se tato vystavení sčítají, a to jak v důsledku opakovaného vystavení stejnému složení, tak v důsledku vystavení různým typům těchto látek. Koncept zátěže organismu se zabývá souhrnem všech toxických chemických látek, které se v našem těle v průběhu času nahromadily.  


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43