Kosmetika

Jaké domácí masky úspěšně bojují s černými tečkami?

Černé tečky jsou nehezkým problémem, který nám kazí dokonalou visáž. V současné době se všechny ženy rozhodly, že s nimi budou bojovat, a to s pomocí černé pleťové masky Pilaten. Ovšem každá žena, která masku už ozkoušela, ví, že se nejedná o bezbolestnou proceduru. Proto jsme se rozhodli, že vám přineseme několik tipů na domácí masky, které se vyrábí ze surovin, jež většinou máte doma v kredenci. Navíc jejich aplikace není nepříjemná a jejich odstraňování jakbysmet.

Domácích pleťových masek, které bojují s černými tečkami, je mnoho. Vybrali jsme však ty nejefektivnější a nejúčinnější masky, které vás takřka dokonale zbaví nehezkých černých teček, jež se vyskytují především na nose a v jeho okolí.

Maska z mléka a medu

Dalo by se říct, že med je vhodný snad na všechno. Pomáhá nám při nachlazení, navíc eliminuje nehezké černé tečky na našem obličeji. Med má totiž antibakteriální vlastnosti a v kombinaci s mlékem je pro pleť hotovým zázrakem. Mléko zase obsahuje látky, které pomáhají udržet pokožku jemnou vláčnou.

Na černé tečky si proto z nich udělejte směs. Skládá se z jedné lžíce syrového medu a z jedné čajové lžičky mléka. Připravenou směs si na deset sekund ohřejte v mikrovlnce a opět ji trochu promíchejte. Tenkou vrstvu pak naneste na černé tečky. Na směs položte kousek bavlny, na kterou se maska přichytí a díky které půjde maska dokonale strhnout. Směs necháme působit na obličeji zhruba dvacet minut.

Pleťová maska z medu a skořice

Med se zkrátka dává do každé efektivní masky, která má bojovat s černými tečkami. Masku si můžete vyrobit i z med a skořice. Stačí, když tyto dvě ingredience smícháte a opět pomažete postižené oblasti. A zase zde platí, že se vyplatí na masku položit kousky bavlny, aby se maska po pěti minutách dobře sloupla. Díky proužkům bavlny nezůstanou na pokožce žádné zbytky, které by při neodstranění mohly tropit neplechu.