Lifestyle

Tři knihy pro chladné jarní večery

I když je jaro období, během kterého konečně svítí sluníčko a hodnoty na teploměru se dostávají ke dvaceti stupňům či přes dvacet stupňů, mohou se vyskytnout i dny, během kterých prší nebo se přímo bouří. V takových chvílích se nemusíte dívat na televizi, ale můžete zlepšit svou slovní zásobu, a to tak, že budete číst. Otázkou je, jaké knihy jsou pro chladné jarní večery ideální?

V současné době je nabídka knih obrovská. Knihy se opět dostávají do módy, opět je čtou jak ti nejmenší, tak ti starší. Nyní existuje takový hit, že když se podíváte na film podle knižní předlohy, musíte si přečíst i knižní předlohu, která vám dá zase jiný pohled na filmový snímek, jenž jste nedávno viděli v kinech.

Filmových snímků, které byly natočeny podle knižní předlohy, se v kinech nabízí mnoho. Jaké jsou ty nejlepší?

Rudá volavka

Pokud milujete napětí a překvapivé konce, zajděte si na Rudou volavku a poté si kupte knihu. I když se říká, že je dobré číst nejdříve knihu a pak se podívat na film, zde je to lepší obráceně. Kniha je sice čtivá, ale než se pořádně začtete, trvá to. Když budete mít v živé paměti film, do knihy se začtete rychleji a přečkáte ne zrovna poutavý začátek.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Pro milovníky historie a náhod, je určená kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Opět se vyplatí vidět nejdříve film, do knihy se opět nezačtete hned, což je obrovský škoda. Někdo se však do knihy začte okamžitě. Do jaké skupiny budete spadat vy?

Než jsem tě poznala

Nedávno v televizi šel nádherný romantický snímek „Než jsem tě poznala“, který je napsán podle stejnojmenné knižní předlohy. Zde je jedno, jestli si přečtete první knihu nebo se podíváte na film, v obou případech nebudete zklamaní. Romantické, citlivé duše se v obou případech nevyhnou slzám, proto si připravte kapesníčky.