Kosmetika

Arganový olej v produktech a jeho účinky

Arganový olej vaši pokožku revitalizuje a zvláční a má antioxidační účinky. Rychle se vstřebává a nezanechává mastný filtr. Ale dost chvály! Pojďme se na něj podívat blíž. 

Původ arganového oleje 

Argánie trnitá je malý strom rostoucí především v jihozápadní části Maroka a na území Řecka. Patří k ohroženým druhům, proto jsou marocké arganové lesy na seznamu UNESCO. Ze stromů jsou ručně sbírány plody v podobě oříšků, z kterých se dále lisuje olej a to jedlý či kosmetický. Jedlý olej se lisuje z jemně pražených oříšků a má hnědou barvu. Kosmetický olej se lisuje za studena z nepražených plodů nebo se průmyslově rozpouští. Má zlatavou barvu a na rozdíl od jedlého nevoní po oříšcích. 

Kouzlo arganového oleje 

Arganový olej má silné revitalizační účinky, funguje jako přírodní antioxidant a pokožku zvláčňuje. Při dlouhodobém používání obnovuje vitalitu pokožky, vyživuje vlasy i nehty a pomáhá vyhladit vrásky. Je účinný na pokožku trpící ekzémem a akné. 

Je vhodný pro všechny typy pleti, ale především pro tu suchou, citlivou a poškozenou nebo naopak tu, která se snadno mastí. Po 14 dnech snižuje při pravidelném používání tvorbu mazu až o 70%. Má hloubkové hydratační účinky, rychle se vstřebává a nezanechává mastný filtr. Svou oblibu si v něm najdou také ženy se zralou pletí. 

Arganový olej je vhodný také pro pokožku malých dětí, kterou zklidní a hydratuje. 

Vysoký obsah vitaminu E má blahodárné antioxidační účinky. Pokožku chrání před poškozením volnými kyslíkovými radikály, způsobujícími její stárnutí. 

Arganové pohlazení 

Oblíbená jsou mýdla s arganovým olejem, kterému se přezdívá elixír mládí. Vhodná jsou pro každodenní použití. Hodí se pro suchou a atopickou pleť. 

Kromě arganového oleje mohou obsahovat například bílý jíl, který dokáže z pleti odstranit toxiny a má výrazné regenerační a zklidňující účinky. Pleť zbavuje nečistot a kožního mazu. Včelí vosk dodá pokožce vitamin B, hydratuje ji a podpoří regeneraci suché a popraskané kůže. 

Hedvábný argan 

Arganový olej najdete také například v mýdlových šamponech, které si získaly v poslední době značnou oblibu. V kombinaci s přírodním hedvábím Tussah a vybranými esencemi je ideální pro výživu, hydrataci, zdraví a lesk vašich vlasů. Tussah omlazuje vlasy, dodává jim vitalitu a vyhlazuje vlasy od kořínků až ke konečkům a chrání je před výkyvy počasí. 

Olivový olej dodává šamponu antioxidační účinky a ricinový olej zase regenerační a hojivé složky.