Kosmetika

Dej vlasům objem a pevnost

Ne všechny máme husté, pevné vlasy. Většina z nás bojuje s pravým opakem. Vykouzlit účes, který by vám vydržel celý den a nesplihl je u těchto vlasů často dosti složité. Vlasy díky své jemnosti z účesů vyklouzlou pomalu dříve, než vůbec vyjdete z domu. My vám poradíme, jak na ně lze vyzrát.

Důležitost střihu

Střih u tohoto typu vlasů je velice důležitý. Milovnice dlouhých vlasů, ale musíme zklamat. Pro jemné vlasy je lepší kratší střih. Čím delší vlas je, tím je jeho váha větší a v kombinaci s jemností vlas rychle splihne. Nebojte se, nemusí to být vyloženě krátký chlapecký střih. Ale maximálně by vám vlasy měly sahat k ramenům.

Střih by měl být i lehce prostříhaný, aby byly vlasy lehčí a nabraly objem, ale nemělo by se to s prostříháním moc přehánět, abyste nepůsobily, že vlasů máte zase málo. Každá šikovná kadeřnice by měla poznat, jak dalece může stříhat.

Kosmetika

Jemné vlasy se nám často lámou a třepí. Proto je třeba dodávat jim dostatek vitamínů jak vnitřně v podobě vitamínů, tak i z vnějšku díky šampónům a různým dalším kosmetickým přípravkům. Na trhu je toho mnoho. Proto se nebojte poradit se svou kadeřnicí, jakou kosmetiku by na vaše vlasy volila.

Základním pravidlem je sáhnout po přípravcích s lehkým složením, aby vlas ještě více nezatěžovaly. Šampon je základ, protože na ten nezapomínáme, jako třeba na kondicionér či výživné masky. Tudíž bychom si při jeho výběru měly, milé dámy, nechat velice záležet. Šampon by měl obsahovat mnoho vitamínů, které vlas posílí.