Kosmetika

Použijte olivový olej v kosmetice

Olivy se často nazývají perly Středomoří a olivový olej se velmi často označuje jako zlato Středomoří. Tekuté zlato nám jasně připomíná svou nádhernou jiskřivou žlutozelenou barvou a k tomu až královsky lenivým tokem. Olivový olej je lidskému tělu velmi prospěšný a opravdu by se mohl vyvažovat zlatem. Největším pokladem, který vlastníme je náš život a naše zdraví. Kolébkou olivového oleje je ostrov Kréta a dodnes si olivový olej z této oblasti Středomoří vysoce lidé cení.

Častá a pravidelná konzumace olivového oleje je přičítána k dlouhověkosti obyvatel Kréty. Navzdory všem pěkně tučným konzumovaným jídlům je zde nejméně úmrtní na infarkt, pouhých 5 %. Podle odborníků a dietologů si můžeme právě olivového oleje opravdu dopřát, co naše hrdlo ráčí. Obsahuje méně nasycených mastných kyselin než ostatní druhy olejů. Najdeme v něm velké množství vitaminu E, betakarotenu, vápníku, železa a také prospěšných antioxidantů. Olivový olej je výborně stravitelný, ideální pro těhotné matky, děti i starší osoby.

Kvalitní olej lisovaný za studena je panenský a extra panenský. Rozdíl je v procentuálním zastoupení kyseliny olejové jenž provází oxidaci. Extra panenský olej obsahuje maximálně 0,8 %, neboť sbírané olivy jsou nejčerstvější. Olivový olej chválí i dermatologové, má zklidňující schopnosti a regeneruje i sluncem popálenou kůži. Olivový olej slouží i jako lék na zuby a dásně. Olivový olej při pravidelné masáži dokáže zpevnit a posílit dásně. Ze zubů odstraníte stopy čaje, kávy, červeného vína i nikotinu a chrup dobře vybělí.

Čištění pleti pomocí olivového oleje

Pokud toužíte po sametově krásné a zdravé pleti, zkuste domácí čistící přípravek na vaši pleť. Smíchejte si jednu lžíci olivového oleje se šťávou vymačkanou z poloviny citronu a naneste si směs na obličej. Lehce vše promasírujte, pak umyjte a otřete dosucha. Lze použít jako zvlhčovač kůže také během holení.

Tělový peeling z olivového oleje

Pro docílení sametově hebké pokožky smíchejte 2 lžíce třtinového cukru, 3 lžíce olivového oleje, šťávu z citronu nebo s 5 kapkami Citronového esenciálního oleje. Hotovou směsí masírujte krouživými pohyby pokožku celého těla. Výsledek vás opravdu velmi pozitivně překvapí. Pokožka bude jemná, hebká, oživená a prokrvená.

Vlasová maska z olivového oleje

Olivový olej umí zázraky i s vašimi vlasy. Onen zábal z olivového oleje je opravdu známý, a pokud je aplikovaný hodinu před umytím ne do kořínků, ale do délky a do konečků vlasů, vašim vlasům tak dodá fantastickou výživu. Efekt bude mnohdy lepší, než drahé přípravky z kadeřnictví, s minimálními náklady a bez obsahu chemie. Pro lesk vlasů doma smíchejte olivový olej s 10 kapkami esenciálního oleje Citron. Naneste jako zábal na vlasy, nechte působit 20 minut, smyjte a nakonec umyjete vlasy šamponem obvyklém způsobem.