Kosmetika

Přírodní pleťové masky. Zdraví a výživa z ovoce

Nechcete utrácet za předražené pleťové masky? Pojďte se podívat, jak úchvatné účinky mají ingredience, které se skrývají ve vaší spižírně.  

Citrón 

Citrón dokáže pleť stáhnout a vybělit. Pokud máte mastnou pleť, je pro vás nedocenitelným pomocníkem. Připravte si masku z ušlehaného bílku, do kterého přidáte pár kapek citrónu. Naneste na pleť a po čtvrt hodině smyjte. Tato maska je navíc skvělou prevencí vzniku černých teček.  

Jablko 

Ne nadarmo se říká: „Má líčka krásná jako jablíčka.“ Přejete si i vy, aby se vitamíny z jablka postaraly o vaši krásnou pleť? Nastrouhejte si jablko najemno a naneste šťávu pomocí kosmetického tampónku na pleť. Ponechejte působit 15 minut, během kterých si dopřejete relaxaci, a poté pleť omyjte vlažnou vodou. Radujte se z vitamínů A, B a C, které právě přirozenou cestou připutovaly na vaši pokožku.  

Hrozny 

Mát suchou pleť a cítíte, že přicházejí první vrásky? Vsaďte na hroznové víno. Stačí, když si rozmačkáte několik kuliček a jejich šťávu nanesete na pleť. Ponechejte půl hodiny, aby se stihly vsáknout všechny vitamíny, a poté vlažnou vodou opláchněte. Na hroznech oceníte především jejich vysoký obsah fosforu.  

Banán 

Stopové prvky a především vitamín A už se těší, až se dostanou na vaši pokožku a budou ji moci hýčkat. Zpevňující a posilující masku si vytvořte z kousku rozmačkaného banánu, který si nanesete na obličej a necháte čtvrt hodiny působit. Poté stačí omýt vlažnou vodou a radovat se s přirozeně krásného výsledku.  

Ananas 

Radostnou zprávu máme především pro majitelky zralé pleti – právě vám dokáže ananas prokázat tu nejlepší službu. Stačí, když si pár kapek ananasové šťávy vymačkáte do misky a pomocí tampónku ošetříte svou pleť. Masku po čtvrt hodině opláchněte a celý proces opakujte jednou týdně.  

Levné a účinné – takové jsou přirozené pleťové masky, které si během chvilky vykouzlíte z ovoce.