Doplňky

Co hraje při výběru hodinek roli?

Módní doplňky jsou nedílnou součástí našich každodenních outfitů. Pomineme-li náušnice, řetízky nebo náramky, stojí za zmínění také hodinky, které bohužel řada lidí postrádá. Na vině není nedostatek peněz, které by se investovaly do zmiňovaného doplňku, ale na vině je nevědomost týkající se toho, jak si správné hodinky vybrat. Nabídka na trhu je totiž nadmíru široká.  

Nejdříve si určete svůj styl 

Každý člověk je zastáncem jiného stylu. Zatímco někteří vyznávají sportovní styl, jiní jsou milovníky toho formálního vzhledu. Pokud si upřesníte, jaký styl je ten váš, výběr hodinek pro vás bude snadnou záležitostí.  

Nejste si jistí tím, jestli vyznáváte sportovní nebo elegantní styl? Či jste milovníkem obojího? Nemusíte si nutně kupovat hodinky dvoje, dnes se dají zakoupit i takové, které jsou takzvaně univerzální.  

Po materiálové stránce musí být kvalitní 

Pokud už při výběru hodinek víte, že je budete nosit denně, zaměřte svou pozornost především na materiál. Hodinky by měly být z kvalitního materiálu, aby se vám na rukou nerozpadly doslova během jednoho odpoledne. Vyhněte se plastovému řemínku, zvolte raději kožený nebo kovový, který slibuje daleko větší životnost.  

Funkce, to je oč tu běží 

Každý člověk má na hodinky trochu jiné požadavky. Tomu se ostatně nemůžeme divit, co člověk, to jiný názor na tento módní doplněk. Zatímco pro někoho je to pouze jen ukazatel času, pro jiného je to pouze okrasa. A pro další skupinu lidí to může být funkční společník, který bude nejen počítat kroky, ale také spálené kalorie nebo uběhnuté kilometry. Je důležité si zodpovědět otázku, co od hodinek očekáváte vy? 

Na přesnosti záleží 

Co je však klíčovým parametrem při výběru hodinek je jejich přesnost. Výrobci většinou garantují maximální zpoždění rovnající se vteřině za milion let. Mnohdy se však zakoupené kusy opožďují o půl vteřiny, jiné (zejména mechanické) dokonce o dvě vteřiny denně.