Kosmetika

Když kosmetika, tak s aloe vera, radí odborníci. Proč?

Každá žena má na svém toaletním stolku několik druhů kosmetiky. Krémy, mastičky, odličovací přípravky, séra proti stárnutí, micelární vody. Je tam toho spoustu. Když se však na řadu všemožných produktů podívá odborník, většinou není nadšen. Chybí totiž zboží s obsahem aloe vera. Proč je podle dermatologů právě tato ingredience tak nezbytná a nepostradatelná? 

Aloe vera nemusíme dlouho představovat. Bylinka či rostlina, kterou nejeden pěstuje ve svém květináči. Je to první pomoc při popáleninách, ale také při akné. Tím se ostatně dostáváme k prvnímu důvodu, proč kosmetika s obsahem aloe vera patří na toaletní stolík.  

Hydratuje i zpomaluje stárnutí 

Každá žena ví, že pokud chce předcházet stárnutí nebo alespoň minimalizovat první projevy neodvratitelné fáze života, musí svou pleť dokonale hydratovat. A to samozřejmě nejen zvenčí, ale také zevnitř. S vnější péčí o pokožku mohou pomoct produkty, které mají v popisu práce ji hydratovat. Abyste si však byli jistí oním účinkem, je zapotřebí aloe vera. 

Tato rostlina totiž pleti dodá potřebnou dávku vody, navíc stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken. A tím pádem efektivně bojuje proti stárnutí. 

Zahojí pokožku 

Jak již bylo zmíněno, aloe vera ve většině domácnostech sídlí z jednoho prostého důvodu, a sice proto, že umí hojit popáleniny. Jen málokdo ale ví, že aloe má obecně hojivý efekt. Pokud ji budete aplikovat na pokožku, velmi rychle se zbavíte drobných ran či odřenin.  

Pokud vás z léta tráví poranění pokožky způsobené sluníčkem, opět na pomoc vytaste zázračnou rostlinu, respektive kosmetiku ji obsahující. 

Pro jemnou pokožku 

Skvělé je také zjištění, že aloe vera, respektive kosmetika ji obsahující, zjemňuje pokožku. Pokud vás trápí ztvrdlé kožní buňky na rukou nebo chodidlech, toto je pomyslný spasitel.