Lifestyle

Potraviny pro ploché bříško, aneb když jídlo pomáhá

Chcete zhubnout a domníváte se, že musíte kopnout do vrtule v posilovně? Nutriční specialisté i odborníci na hubnutí se shodují v jednom, a sice štíhlá figura je především o stravě. Správná strava rovná se osmdesát procent úspěchu, tak na to pamatujte. Do svého jídelníčku v ideálním případě zakomponujte takové potraviny, které k plochému bříšku vedou. O co konkrétně se jedná? 

Kefír proti nafouklému bříšku 

Pokud není vaše strava zrovna nejlepší, může se světu ukázat nafouklé bříško. A jelikož vám rapidním způsobem snižuje sebevědomí, nabízí se otázka, jak ho zase rychle zahnat. Odpovědí je kefír, který je první potravinou na našem seznamu.  

Mluvíme o dobrotě, kterou si lidé dopřávají především k snídaním. Nachází se v něm hromada probiotik čili střeva po jeho konzumaci naprosto jásají. Pokud ho zařadíte do svého jídelníčku, vyvarujete se celé spoustě problémů spojených se střevy. 

Ananas pro udržení štíhlé linie 

Zanedlouho nastane doba, kdy každý budeme mít na svém stole ananas. I když mluvíme o velice sladké potravině, ve skutečnosti neobsahuje příliš mnoho kalorií a je tak skvělým doplněním zdravého, fitness jídelníčku. Navíc dokonale uspokojí naše chuťové pohárky, které mají sem tam pořádnou chuť na sladké.  

Pokud toto exotické ovoce zakomponujete do svého jídelníčku, můžete si být jistí tím, že se vám podaří udržet si skvělou štíhlou linii. Obsahuje totiž látky napomáhající rozkládat bílkoviny, čímž se snižuje riziko nafouknutí bříška.  

Zázvor nejen do čaje 

Stejně tak přichází období, kdy zázvor budeme mít po ruce také prakticky kdykoliv. Umí si totiž poradit s nejedním nachlazením či podobným zdravotním problémem. Kromě toho ale pomáhá udržet si štíhlé bříško. V jeho popisu práce je uvolňovat střevní svaly a snižovat tím křeče. Předchází průjmu a nabízí rychlou úlevu od problémů, které může způsobit těžké jídlo. 


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43