Lifestyle

Jaká snídaně se řadí k těm nejvýživnějším?

Snídaně je základ dne – to ví samozřejmě každý, ale bohužel na to ne každý dbá. Pokud nestíháte snídani, zkuste o deset minut dříve vstávat, abyste se mohli kvalitně nasnídat. Tento start vám jednoznačně zaručí to, že den bude o něco kvalitnější a vy se budete cítit mnohem lépe. Navíc se vám díky dobré náladě bude také lépe dařit. Jaká snídaně vás však doslova nakopne do nového dne?

Mezi oblíbené snídaně patří hned řada potravin. Nejčastěji se snídají koblihy nebo například máslové croissanty, které však nejsou tou nejlepší snídaní, jakou si můžete dopřát. Zkuste se zamyslet nad trochu výživnější snídaní, která opravdu dokonale nastartuje váš metabolismus a dodá hned po ránu do těla ty potřebné suroviny, bez nich se neobejdete během dne.

Jaká snídaně je nejlepší?

Mezi nejvýživnější suroviny patří rozhodně vajíčko. Mnoho lidí si sice myslí, že vajíčko není dobré tehdy, kdy hubnete, ale je to opravdu nejideálnější snídaně, kterou si můžete dopřát. K ní si dopřejte trochu zeleniny. I když se tvrdí, že zelenina se má jíst hlavně v odpoledních hodinách a ovoce v těch ranních, po ránu zelenina vůbec neuškodí – naopak.

Mezi další možnost skvělé snídaně patří i avokádo – například avokádo s již zmiňovaným vejcem, zeleninou a tmavým pečivem. Výborná je například i avokádová pomazánka, kterou dělá každý z nás trochu jinak, my však doporučujeme tu, která se skládá z Lučiny, jednoho až dvou avokád, dále také ze šťávy z půlky citronu a s několika stroužků česneku dle chuti. Trocha soli neuškodí.

Jaké pití zvolit k této výživné snídani?

Zapomeňte však na to, že si dáte po ránu kávu. Není to zrovna nejlepší volba, tím si můžete být jisti. Kofein jednoznačně nahradí trocha citronu. Nejlepší je hned po ránu voda s citronem, která dokonale připraví naši imunitu na venkovní prostředí. Mimo to navíc detoxikuje naše tělo. Je však nutné podotknout, že volíme teplou vodu s citronem, nikoliv studenou. Teplá není po ránu pro naše tělo takový šok, jakým je právě voda studená.