Lifestyle

Jak se zbavit celulitidy? 

Celulitida je něčím, co trápí prakticky každou ženu. Zatímco některá nad touto nedokonalostí mávne rukou, jiná se snaží ji maximálně eliminovat. Pokud patříte na druhou stranu barikády, musíte si uvědomit, že nabízení řešení slibující, že vás zbaví problémů velice brzy, nejsou většinou efektivní a dostatečně účinná. Pohyb, pitný režim a pár dalších věcí slibují dlouhodobé a kýžené výsledky, i když nepřichází lusknutím prstů. 

Zdravá strava  

Je od pradávna jasné, že celulitida nezmizí bez nějakého pravidelného pohybu. Kromě dostatečného množství fyzických aktivit však do boje proti kožní nedokonalosti vyšlete i zdravou stravu. Celulitida totiž také vzniká vlivem nadbytečných podkožních tuků, které plyne především z nezdravého stravování.  

Váš jídelníček by se tedy měl sestavovat z ovoce a zeleniny. Zkuste raději omezit pečivo, dopřejte si ho například jen k snídani, a to v celozrnné nebo podobné verzi. 

Hormonální antikoncepce 

Už jste možná slyšeli o tom, že hormonální antikoncepce způsobuje v ženském těle řadu nepříznivých změn. A věděli jste také, že může stát za vznikem celulitidy? Ať už si vyberete nízkohormonální nebo zcela nehormonální, přesto zde visí vysoké riziko vzniku kožní nedokonalosti.  

Pokud přece jenom toužíš po nějaké podobné ochraně předepsané gynekoložkou, je možné použít například tělísko, které je dlouhodobější, a nakonec také šetrnější k tělu. 

Masáž a krémování 

Stejně jako těhotné ženy předchází striím pouze tak, že se pravidelně a dostatečně mažou, k podobnému kroku se musí odhodlat i ženy, které trápí celulitida. Krémování každý večer je klíčem ke krásné, svěží pokožce.  

Jednou za čas zařaďte do své denní rutiny také účinnou masáž, díky které perfektně prokrvíte tělo a pořádně proženete tukové buňky, které se v nohou mohly usídlit.