Lifestyle

Jak si zařídit osobitou ložnici 

Přemýšlíte nad tím, jak si zařídit svou ložnici, která by měla být oázou klidu a místem, kam se budete po celém dni velmi rádi vracet? Listujete neustále časopisy o bydlení, ale nemůžete najít nic, co by se vám alespoň trochu zamlouvalo? Sepsali jsme pro vás několik skvělých tipů, které pro vás budou možná tím, co jste doposud hledali.  

Čisté linie do každého interiéru 

Říká, že pokud chce člověk opticky zvětšit interiér, měl by vsadit na jedno – a sice na čisté linie a neutrální barvy. Ty totiž dokážou jakoukoli místnost, alespoň opticky, zvětšit. Ovšem i větší pokoje mohou být domovem zmiňovaných čistých linií, do kterých můžete pomocí doplňků nebo jiných drobností hezky vtisknout vaši osobitost.  

Minimalistické designy, žádné zbytečnosti nebo minimum dekorací – to je spojení, které je nadčasové. Nestane se vám tedy to, že by takto zařízená ložnice jednoho dne vyšla z módy.  

Kombinujte textury a barvy 

Při výběru barev byste se měli soustředit maximálně na tři, které budou dominovat v interiéru. Respektive ta první by měla být hlavní a mělo by jí být v interiéru nejvíce. Druhá může být buď podtrhnutím, nebo kontrastem, ale obvykle bývá až ta třetí barva, které je v místnosti nejméně, zmiňovaným opakem prioritního odstínu.  

Pokud si říkáte, že tři barvy jsou v místnosti málo, nebojte se pohrát s kombinací textu a barev. Textur je skutečně mnoho, vsadit můžete na nejrůznější vzory a materiály.  

Světlo váš interiér miluje 

Nezáleží tak úplně na tom, jaký konkrétní styl jste se rozhodli pozvat si domů. V každém případě světlo v něm bude hrát svou roli. Ne nadarmo se říká, že interiér miluje světlo, umí ho nejen opticky zvětšit, ale také zpříjemnit, což se v ložnici hodí.  

Světlost interiéru můžete podpořit například tím, že na zdi pověsíte zrcadlo, které ho odrazem dostane do všech koutů pokoje.