Kosmetika

Trápí vás vlasy nebo vaše pleť? Na všechno existují babské rady

Potíže s pletí či s vlasy má nejedna žena. Některá žena trpí tím, že její vlasy nejsou pevné či vyživené jako kdysi. Naopak se jí lámou, hojně vypadávají a nerostou. Jiné ženy zase bojují s problémy s pletí, k nimž se řadí akné, černé tečky, ucpané póry nebo mnoho jiných podobných potíží. Naštěstí na zmiňované problémy nemusíte kupovat žádné mastičky či olejíčky, protože si bohatě vystačíte s tím, co máte doma. Existuje rovnou několik babských rad, které vám pomohou vlasy zregenerovat a pleť zbaví nečistot.

Vybrali jsme pro vás několik užitečných a efektivních babských rad, které vám pomůžou zatočit s nepříjemnostmi, jež se týkají vlasů a pleti. Existuje skutečně mnoho problémů, s nimiž ženy dnes a denně bojují, naštěstí existuje i mnoho řešení, které stojí za vyzkoušení.

Babské rady pro krásnou pleť

Pokud po ránu nechcete vypadat unaveně, stačí, když se před spaním potřete zinkovou mastí. Ihned po probuzení budete vypadat odpočatě a svěže, i když to tak ve skutečnosti nebude. Co se týče černých teček, s nimi můžete bojovat za pomocí polévkové lžíce mléka a potravinářské želatiny. Dvě ingredience smíchejte a na deset vteřin ji dejte do mikrovlnky ohřát. Směs nanášejte štětcem na černé tečky a po zaschnutí masku sloupněte. Na želatin se uchytí velká většina teček.

Hezkou pleť si zachováte tak, že ji budete potírat směsí bílku a medu. Stačí si masku nanést jen na deset minut, poté ji řádně umyjte. Pokožka bude doslova jako dětská prdelka.

Babské rady pro krásné vlasy

Pokud vás trápí suché vlasy, jejichž dominantou jsou suché konečky, nemusíte si kupovat speciální séra, která vám s problémem stejně nepomůžou. Raději si vlasy na noc potřete kokosovým olejem, zabalte je do sáčku a ráno je omyjte. Kokosový olej je skvělý pomocník, který mimochodem eliminuje i lupy, s nimiž se taky valná většina z nás potýká.

Abyste docílili lesklých vlasů, stačí, když je polijete zředěným octem. Zředěným octem se kromě lidských vlasů polévá i srst psa po koupání. I u těchto domácích mazlíčků je účinek stejný.

Jestliže chcete své vlasy oživit, stačí, když je polijete olivovým olejem. Mokré vlasy následně zabalte do sáčku a na sáček foukejte fénem. Olej při zahřívání lépe funguje.