Kosmetika

Trápí vás akné? Tipy a rady, jak o pleť správně pečovat

Naše pleť je zároveň naší vizitkou. Tedy alespoň se to tvrdí a ve většina případů je to pravda. I když někomu se na pokožce a obličeji podepíšou geny, většinou je pleť plná pupínků, vyrážek nebo kožního ekzému pouze naší zásluhou. Pokud se vám na obličeji také urodily nemalé pupínky či se akné ne a ne vzdát dobrého místa na čele nebo bradě, je načase zjistit, jak o pleť správně pečovat.  

Akné snižuje lidské sebevědomí 

Mnozí muži nad touto tematikou jenom mávnou rukou a pomyslí si, jak bizarní to je. Jen ženy se mohou dlouhodobě zabývat takovou malicherností, která nemá žádný význam, říkají si. Jenže ve skutečnosti se jedná o něco, co výrazně snižuje lidské sebevědomí. A jelikož každý člověk se potřebuje cítit sebevědomě, je načase zjisti, jak s akné bojovat.  

Nejedná se totiž o problém, který nás trápí pouze v období dospívání čili v pubertě. Tato pleťová nedokonalost nás dokáže potrápit i v pozdějších letech, kdy se často objevuje s černými tečkami.  

Zamyslete se nad svou životosprávou i pleťovými produkty 

To první, co můžete udělat, pokud se na vašem obličeji ukáže první pupínek je zamyslet se nad svou životosprávou. Rčení, že jsme to, co jíme je zkrátka pravdivé, a to i v tomto případě. Nevhodná strava doprovázená stresem dokáže na obličeji udělat pořádnou paseku. Když se do toho přidá i hormonální nerovnováha spojená s nadměrnou produkcí kožního mazu či osahávání obličeje špinavýma rukama, nemůžeme se akné vůbec divit.  

Proto změňte svou stravu a životosprávu obecně. A také se zamyslete nad pleťovými produkty, které hrají při péči o pleť velkou roli. Kosmetické přípravky by neměly obsahovat alkohol. Při jejich používání si pleť zbytečně nešetrně netřete, což vede ke zhoršení zánětů. Stejně tak se vyvarujte domácímu vymačkávání, což způsobuje nejen zmiňovaný zánět, ale také drobné jizvičky na obličeji.