Oblečení

5 nejčastějších druhů sukní 

Správně zvolená sukně podtrhne přednosti, skryje nedokonalosti a nechá vyniknout ženskost. Při výběru nehrají roli jen trendy, ale i tvar a výška postavy. Střihů sukní na trhu existuje celá řada a vyznat se v nich není jen tak. Jaké jsou ty nejoblíbenější a nejlichotivější? 

Áčková, nebo kolová? 

Áčková sukně je naprostou klasikou, která sluší prakticky všem typům postav a lze ji obléct při formálních událostech i volnočasových aktivitách. Záleží jen na materiálu a na tom, s čím ji kombinujete. Jak už název napovídá, áčková sukně má tvar rozšiřujícího se písmene A, čímž zvýrazní pas a zakryje silnější stehna. Ideální délka je po kolena, štíhlé ženy ale mohou klidně nosit i kratší. 

Kolová, případně půlkolová nebo čtvrtkolová se trochu podobá očkové sukni, je ale objemnější a více se rozšiřuje. Podobně jako předchozí střih sluší prakticky všem postavám, kdy se postará o výraznější pas a decentní zakrytí silnějších nohou. 

Pouzdrová sukně vám zalichotí 

Pouzdrová sukně sluší jak štíhlým dívkám, tak ženám bujných tvarů, stačí jen vybrat ten správný materiál. Velmi štíhlé ženy mohou sáhnout po pružných a úpletových materiálech, zatímco ženy s oblejšími křivkami by měly volit spíše pevnější látku, která zformuje siluetu. Ať už je ale vaší předností úzký pas, hezké nohy nebo pěkně tvarované boky, pouzdrová sukně přitáhne pozornost na to správné místo. 

Na balonovou sukni pozor 

Balonová sukně si získala poměrně velkou oblibu, a to navzdory tomu, že sluší jen velmi štíhlým ženám s dlouhýma, hubenýma nohama. Ostatním přidává kilogramy. Je charakteristická stažením v pase, řasením a dalším stažením v oblasti dolního okraje. Její délka nesmí být delší než po kolena. 

Zavinovací sukně vykouzlí i na silnější postavě dokonalou siluetu a zároveň nositelce dopřeje maximální pohodlí. Svůj název dostala podle oblékání zavinutím kolem pasu, čímž se vytvoří sexy rozparek. Většinou se s nimi setkáme v délce po kolena i delší, tak totiž prodlouží postavu a zeštíhlí ji.