Oblečení

Skutečný poklad: zavinovací sukně  

Dámský šatník má tisíce podob. Někdo dává přednost eleganci a upření pozornosti na ženské křivky, další upřednostňuje sportovní styl, jiný je svázaný dress codem v zaměstnání. Zavinovací sukni by ale měly mít ve skříni všechny ženy.  

Pohled do minulosti  

Zavinovací sukně vznikly v daleké Indii a dnes patří k nejstarším kouskům na světě. Dnes jsou modely stylové, s krásnými a ozdobnými stužkami, se sámky, poutky a štepováním, ale dříve stačil jen obyčejný pruh látky, který se omotal kolem těla a bylo hotovo.  

Je to věda  

Jde sice o univerzální kousek, který si může každá žena přizpůsobit svému tělu a jeho mírám, ale to neznamená, že se nemusí dodržovat mnohá pravidla.  

Tvar  

Zavinovací sukně se dělí podle tvaru na dva druhy. První – základní – připomíná klasický obdélník. Takový model přilne více k tělu, je elegantní a lépe na něm vyniknou vzory nebo výrazná stužka k zavázání. Druhá varianta vypadá jako lichoběžník, upozorní na štíhlý pas a na těle vypadá více nadýchaná, rozevlátá a neustále “v pohybu”.  

Délka  

Nosí se všelijaké sukně, ale těm zavinovacím extrémy v podobě mini délek nebo naopak modelů až po kotníky moc nesluší. Ideální je kousek sahající ke kolenům nebo těsně pod ně. Upozorníte na nohy, ale neodhalíte moc.  

Velikost  

Zavinovací sukně bez potíží skryjí pár kilogramů navíc a příliš štíhlé figuře vytvarují ženské křivky. Jeden kousek tak může sloužit mnoho let. Je ale třeba zvolit dostatečnou rezervu. Je-li sukně příliš dlouhá, omotáte ji kolem sebe více než dvakrát a pohyb v ní přestane být komfortní. Pokud budete na látce šetřit, při chůzi bude sukně odhalovat víc, než je nutné. Volte proto velikost minimálně o dvacet centimetrů větším obvodem pasu.  

Něco navíc  

Zavinovací sukně má univerzální použití. Vytáhněte ji o něco výš a vytvořte jednoduché šaty na léto, použijte ji jako pléd při chladných večerech nebo jako podložku při pikniku v trávě.