Doplňky

Proč se ženy bojí klobouků?  

Ještě na začátku minulého století byly klobouky nedílnou součástí dámského i pánského šatníku. Dnes po nich bohužel není ani stopa. Velká škoda. Některé ženy se vymlouvají na nepraktičnost, jiné nechtějí být všem na očích. Nebojte se a změňte to.  

Nechtěná pozornost  

Klobouky, hučky i nápadné čapky stojí v pozadí. Je tedy jasné, že ve chvíli, kdy se osmělíte, na sebe strhnete pozornost a pohledy všech okolo. Někteří vás počastují nepochopením, jiní odmění palcem nahoru za odvahu. S pokrývkou hlavy, která se běžně nenosí, si musíte na reakce zvyknout. Ty dobré i ty o něco horší.  

Móda je ale především o sebeprezentaci a sebevědomí. A to vám klobouk dodá ve velkém. Budete se cítit výjimečně, jako byste na ulici byla sama. Na druhou stranu myslete na to, že půjdu zřejmě o nejvýraznější kousek celého outfitu, a tak vybírejte tak, abyste nebyla spíš pro smích. Zapomeňte na levné materiály a pochybnou kvalitu. Pátrejte po pravé vlně, po neutrálních a dobře kombinovatelných barvách. Cena bude sice vyšší, ale takový klobouk mám v šatníku vydrží i desítky let.  

Neprobádaná zóna  

O kloboucích se toho příliš neví. Nenosíte je, nemarníte čas tím, že byste o nich zjišťovaly podrobnosti. Je to pochopitelné. Zároveň je ale právě to jedním z důvodů, proč se jim spousta lidí vyhýbá. Najděte si ve svém okolí obchod s klobouky a nechte si poradit, zkoušejte a buďte kreativní. Dozajista jim přijdete na chuť.  

Starost o vlasy  

Vlasy jsou korunou krásy. O tom není pochyb. A pokrývka hlavy může všechno pokazit. Kadeře zplihnout, po vlnách ani památky, drdol se rozpadne a jednotlivé vlásky poletují všemi směry, ofina se zkroutí a nejde narovnat. Ano, i tohle se může stát. Stačí ale zvolit vhodnou velikost pro váš obvod hlavy, přizpůsobit účes klobouku a do kabelky přibalit stylingový přípravek. Snadné a účinné.