Doplňky

Jaký klobouk vám bude nejvíc slušet? 

S přicházejícím létem je nutné myslet na to, jak se co nejlépe chránit před spalujícím sluncem. Kromě opalovacího krému byste si měli pořídit také pokrývku hlavy. Věděli jste, že na světě existuje více než 40 druhů klobouků? Buřinky, panamy, toky, slamáky, fedory… Naštěstí nemusíte být zrovna Kloboučník z Alenky v říši divů, abyste si vybrali ten správný. Pomohou vám k tomu následující tipy. 

Kvalita nad kvantitu 

Vždy je lepší vybrat si jednu kvalitní pokrývku hlavy, kterou můžete nosit k různým příležitostem a po několik sezón než doma hromadit spoustu levných klobouků, které nevydrží víc než pár výletů k vodě. Při výběru si zodpovězte jednu otázku: „Jakou barvu má většina mého oblečení?“ To vám napoví, v jaké barvě se cítíte dobře a jaká vám nejvíc sluší.  

Pokud si nejste jistí, řiďte tónem vaší pleti. Jestli máte světlou, až porcelánovou pokožku, budou vám slušet tmavší barvy, jako je šedá, hnědá, vínová, zelená nebo tmavě modrá. Černé se raději vyhněte, ještě víc by zvýraznila bledou pleť. Olivové pokožce sluší téměř jakákoliv barva, ať už tmavší nebo světlejší, vyhněte se pouze nevýrazným středním tónům. Pokud máte snědou pokožku, snažte se vytvořit kontrast mezi barvou kůže a barvou pokrývky hlavy. 

Výběr podle postavy 

Pokud máte vyšší postavu, volte spíše větší klobouk s širokou krempou. Malé klobouky by mohly vypadat disproporčně ke zbytku těla. Pokud jste naopak menší postavy, volte klobouček, který není širší, než je šířka vašich ramen. Pokrývka hlavy ve stejné nebo podobné barvě, jakou má zbytek vašeho oblečení, postavu opticky trochu prodlouží. 

Záleží i na tvaru obličeje. Kulatějším obličejům budou slušet spíše hranaté tvary a vyšší klobouky, fedory nebo slamáky, které opticky protáhnou obličej, a naopak podlouhlému obličeji nejvíce sluší klobouky nižší a s výraznější krempou. Pokud máte malou hlavu s jemnými rysy, volte spíše užší krempu, jinak vás klobouk zcela zastíní.