Lifestyle

Metoda hotelového pokoje vám pomůže nastavit život směrem ke spokojenosti 

Metoda hotelového pokoje je uznávaný termín, který se používá v psychologii. O co se jedná a co vám přinese? Zjistíte, že k životu toho potřebujete mnohem méně, než si myslíte. Vykročte směrem ke spokojenosti.  

Mít stále víc a víc 

Když se pohybujeme v současné společnosti, je velmi těžké odolat. Všude na nás volají reklamy, že ještě potřebujeme to a ono. Z televize se dozvídáme, že ještě nemáme tamto a támhleto. Mít stále víc nás žene do neustálého stresu a nepříjemných pocitů ze sebe sama. Přitom je možné to změnit. Samozřejmě jako první je potřeba si uvědomit, že jet na exotickou dovolenou jednou za měsíc zřejmě nebude náš případ. Když se s tím smíříme a určíme si hodnoty a priority, uleví se nám.  

Pomůže také metoda hotelového pokoje.  

Na dva týdny pryč 

Představte si, že byste si nyní měli zabalit své osobní věci na dva týdny cest nebo pobytu mimo domov. Co byste si s sebou určitě vzali? A co vám leží ve skříních, šuplících a v kusech nábytku a jen tam zabírá místo? Metoda hotelového pokoje vám pomůže si vytřídit své osobní věci. Příjemně prosvětlit váš příbytek. Uvědomit si, že máte vše, co potřebujete.  

Prodejte oděvy a předměty, které již nepotřebujete. A nakupte si za ně to, po čem toužíte.  

Dva týdny vaření 

Nyní si představte, že budete moci jíst jen to, co máte doma. A to po dobu dvou týdnů. Změní se nějak vaše stravovací návyky? Co vám doma chybí a co naopak přebývá? Zamýšlíte se pravidelně nad tím, jak kvalitní potraviny konzumujete a jak často se snažíte měnit jídelníček směrem k pozitivní změně?  

Metoda hotelového pokoje vám pomůže protřídit si své priority. Skutečně potřebujete vše, co po několik let jen skladujete? Nebo je čas to pustit a dopřát svému bytu i myšlenkám novou šanci? Vytřiďte si postupně šatník, věci osobní potřeby, kuchyň i spižírnu. A zásobte se věcmi, které jsou hodnotné.