Oblečení

Šaty a svršky. Jak jednotlivé kousky kombinovat?

I když některé šaty doputovaly do hloubky skříní, některé můžeme s klidným svědomím nosit i v zimě. Jenže abychom v nich neumrzli, je dobré vědět, jak jednotlivé modely zkombinovat se svršky. Ne, opravdu to není jenom o úpletových šatech, které dokonale pasují třeba ke kabátu rovného střihu. Modelů šatů je na scéně daleko více a vybrat k nim svršek, který je jenom podtrhne, může být pro někoho oříškem. Pojďme si proto zmínit konkrétní modely šatů a spojme si k nim vrchní část, jež k nim dokonale sedne. 

Když midi šaty, tak bunda s třásněmi 

Midi šaty jsou podle mnoha módních stylistů něčím, co patří do každého šatníku. Jedná se o jeden ze základních kousků, který můžeme vytáhnout jak na společenské události, tak na přátelská posezení, která strávíme doma u krbu. Jenže s čím tyto šaty zkombinovat? 

MIdi šaty jsou skvělé proto, že jsou naprosto jednoduché. Můžete si tedy dovolit trochu experimentovat a spojit je s prvkem, jenž je trochu výraznější. Co třeba takové sako s třásněmi? Tato kombinace zní dobře, nemyslíte? A nejen, že zní dobře, ale také to spolu hezky hraje.  

Když mini šaty, tak s dlouhým kabátem 

Kromě midi varianty se do popředí po letech dostávají také mini šaty. Možná jste, jakožto módní maniaci, určitě narazili na mini sukně, které se velké popularitě těšily zhruba v devadesátých letech. Chvilku byly v ústraní, nyní opět vystrkují růžky. A podobně je to i s mini šaty, které můžete nosit ideálně s delším kabátem, oversize střihu a páskem v pase.  

Obecně platí, že šaty v délce nad kolena si hezky rozumí prakticky s jakýmkoli svrškem. Jelikož ale letos v zimě hrají prim oversize modely, sáhněte proto po kabátu volnějšího střihu a delších rozměrů, se kterým půjdou opravdu hezky do kupy. 

Když maxi šaty, tak s kožíškem 

Trochu nevšední, ale podle módních stylistů dobře hrající kombinací je spojení maxi šatů a kožíšku. Člověk si může říct, že žena v tomto spojení bude působit trochu objemněji a prostorně, ale popravdě kožíšek maxi šaty trochu zkrotí. Navíc (stejně jako v uplynulých letech) letos naprosto ovládnou zimní období.