Módní trendy

Pohodlnost, minimalismus a extravagance. Trendy roku 2021

Rok 2021 už je v plném proudu a i přes probíhající koronavirovou krizi se stále určují nové módní trendy. Vpusťte do svého šatníku trochu svěžesti a šmrncu. Letošní rok totiž přináší hlavně pohodlnost, volnost pohybu a minimalismus. Rychlou módu začíná střídat ideál udržitelných kousků a mizí také genderové prvky.  

Sako v hlavní roli 

Tento kousek oblečení byl dlouho vnímán jen jako formální součást kostýmku, který se hodí do prostředí kanceláře, na poradu nebo přednášku. Takovým časům je ale konec a sako se povyšuje na pozici, kterou dlouhý čas držely bundy a sportovní blejzry.  

Trendem roku 2021 je však sako v o něco větší velikosti, než je obvyklé. Pokud jste dosud měřili tento kus oblečení podle ramen, nyní si vyberte kus, který bude o velikost větší, ale bude vám v něm pohodlně. Tento trend uspěl například v minulých letech u džínových kalhot, kde se prosadil typ „boyfriend“ nebo tzv. „moms“.  

Bez roušek ani na krok 

Jelikož celý svět zavádí opatření a lidé vycházejí se zakrytými ústy, bylo jen otázkou času, kdy se z roušek stane nový trend. Nejvíce ovšem vedou barevně neutrální, které nekazí dojem z outfitu a decentně zakrývají tvář.  

Když šokovat, tak barvou a materiálem 

Zatímco v minulých letech šlo především o formu, dnes je trendy experimentovat s barvami a materiálem. Do popředí se dostávají šokující a živé barvy, háčkované nebo pletené topy a minimum vzorů. Výsledné módní kousky jsou tak extravagantní, ale zároveň stále v duchu minimalismu. Větší důraz se klade na původ materiálu, firemní zásady a udržitelnost. Díky kvalitnímu výběru se pak z oblečení stávají odolné kousky, které budou v šatníku zářit při správné péči i roky.  

Pro muže nebo ženu? 

Svoboda generových rolí již prostoupila i do módního světa. I muži mohou používat make-up, nosit šaty a ženy si zase mohou vychutnat kalhotový kostým s teniskami. Hlavním cílem následujících let je, jak se zdá, zbořit zažité konvence a ukázat světu, že se každý prostřednictvím módy může vyjádřit.