Kosmetika

Pigmentové skvrny musí pryč

Nepěkné pigmentové skvrny jsou zlým snem snad každé ženy, které na její pleti záleží. Pokud se objeví, chceme se jich za každou cenu a nejlépe co nejrychleji zbavit.

Je třeba nejdříve zjistit, proč se tyto skvrny na kůži tvoří, abychom mohli dělat vše proto, aby vůbec nevznikly. Pokud už se tak stalo, nezoufejte, nebude to sice lehký boj, ale zvládnete ho a vyjdete jako vítěz.

Proč se pigmenty objevují

U každého může být příčina vzniku těchto skvrn jiná. Svůj podíl viny na jejich vzniku mohou nést hormonální změny, zánětlivé kožní onemocnění, stárnutí nebo také dědičnost. Musíme si dát také pozor, jestli nás tělo těmito skvrnami neupozorňuje na onemocnění jater nebo ledvin. V mnoha případech je ale viníkem hlavně UV záření.

Je tedy nutné v první řadě navštívit lékaře a zjistit příčinu těchto pigmentů a vyloučit vážná onemocnění. Pokud se tak stane, je třeba dodržovat pár pravidel a skvrny se zmírní nebo úplně zmizí. Jaké pravidla to jsou?

Slunce je nepřítel

Slunečnímu záření je dobré se co nejvíce vyhýbat. Je třeba vyhnout se pobytu na slunci hlavně přes poledne, kdy je jeho záření nejsilnější. Pokud se pobytu na slunci nejde vyhnout, použijte opalovací krém, který vás před škodlivým UV zářením aspoň trochu ochrání.

Stop cigaretám

Nejen pro vaše plíce, ale také pro vaši pleť není kouření zrovna vhodné. Takže pokud se těchto skvrn chcete zbavit, cigarety vážně zahoďte.

Jak se skvrn zbavit

Je třeba zakoupit krém, který obsahuje kyselinu salicylovou, vitamin C a kyselinu citrónovou. Pokud jsou skvrny na povrchu, zkuste peeling z lékárny. Tento peeling způsobí sloupnutí vrchní vrstvy kůže.