Lifestyle

Jsou po létě vaše vlasy bez života? Jak jim dodat lesk?

Léto se pomalu blíží ke konci a vy jste si ho užili naplno. Ale když se teď podíváte do zrcadla, vidíte na svých vlasech jeho následky. Slaná voda z moře, chlorovaná voda z bazénu vašim vlasům jistě moc neprospěla. Ani drahé přípravky z drogérie jsou na tuto pohromu krátké.

V tuto chvíli je třeba sáhnout po přírodních maskách, které si během pár minut vytvoříte sami. Ingredience má každý ve své kuchyni. Pojďte se podívat jak na to!

Lámavé vlasy? Citron pomůže!

Pokud vás trápí lámavé, suché vlasy je zde jednoduchý recept pro první pomoc:

Co budeme potřebovat? Je to snadné jedno kiwi, lžíce medu, šťáva z jednoho citronu.

Postup:  Vymačkejte šťávu z citronu, přidejte lžičku medu a rozmixované kiwi. Takto připravenou směs dejte na suché vlasy a zabalte do igelitu. Masku nechte působit cca 90 minut. Poté vlasy důkladně opláchněte, umyjte šamponem a použijte kondicionér.

Roztřepené suché vlasy? Med!

Zda vás trápí suché a roztřepené vlasy med je váš zachránce. Na tuto masku budete potřebovat 3 základní ingredience a to lžíci olivového oleje, lžíci medu a jeden žloutek.

Postup: Smíchejte všechny tyto tři suroviny. Masku naneste na suché konce vlasů. Nechejte asi 30 minut působit a poté smyjte ve vlažné vodě a umyjte šamponem a naneste kondicionér.

Kokosový olej je zázrak!

Jestli máte pocit, že vaše vlasy trpí, jsou suché, lámavé prostě bez života tak vaší volbou je kokosový olej. Díky jeho regeneračním účinkům dostanou vlasy nový život. Kokosový olej není třeba míchat s žádnou jinou složkou. Pokud vás trápí suché konečky, naneste na ně kokosový olej a nechejte 20 minut působit. Účinky se zesílí, pokud vlasy zabalíte do igelitu. Po ukončení doby působení vlasy spláchněte teplou vodou a nechejte uschnout. Rozhodně vlasy nefénujte. Zbytečně je vysušujete.