Lifestyle

Kokosový olej se nebojte použít ani v kosmetice!

Kokosový olej je současný fenomén, který je nutné mít v domácnosti. Nejen, že ho využijete například v kuchyni, ale také je velice dobrým pomocníkem obecně v kosmetice. Jenom málokdo ví, k čemu všemu kokosový olej jde použít a jaké zázračné účinky má. Pojďme si je tedy říct. A pokud ho ještě nemáte, pak je nutností si ho koupit.

Kokosový olej koupíte nejčastěji v obchodech s kosmetikou, dále také v lékárnách a samozřejmě na internetu, kde je jeho výskyt asi nejvíce pravděpodobný. Na internetu se pohybuje v různém cenovém rozmezí, nejčastěji se ceny pohybují kolem dvou stovek až pěti stovek. Záleží vždy na objemu.

V kuchyni tento produkt nejčastěji používáme pro zdravé smažení. Smažit se dá na něm naprosto všechno. Sice v době, kdy se olej patřičně spálí, trochu zapáchá, ale jinak je to mnohem lepší volba, než jakou je například běžný slunečnicový olej nebo olivový olej. Mimo to se kokosový olej přidává do hodně pokrmů, kterým dodává jistý šmrnc. Vynikající je taky ve smoothies. Jak ho využít ovšem v kosmetice?

1) Kokosový olej pro hydratovanou pokožku

Pokud vás trápí suchá pokožka, pak byste rozhodně měli zvážit pravidelné vmasírování kokosového oleje do pokožky. Nejčastěji se to děje na nohou – nemusíte se bát, že to bude nepříjemné nebo zvláštní. Kokosový olej je velice příjemný, lehce a rychle se vstřebá a navíc příjemně voní. Pokožka při pravidelném používání bude krásně hydratovaná a se suchostí bude konec.

2) Kokosový olej vás zbaví lupů

Mnoho žen, ale také i mužů, trápí lupy. Je to podstatně nepříjemná záležitost hlavně tehdy, kdy je vaším oblíbenou barvou černá. Právě černá barva je totiž pro lupy šílená, jelikož jsou na ní rychle vidět. Mnoho šamponů nemusí pomáhat tak, jak se mluví v reklamách nebo jak doporučují lékaři, ale jestli toužíte po stoprocentním zbavení se lupů, pak přejděte ke kokosovému oleji, který naprosto vyhubí nepříjemnou suchou pokožku.

Stačí jenom, abyste vmasírovali do pokožky hlavy kokosový olej, který následně samozřejmě řádně umyjete. Při pravidelném používání se lupů dlouhodobě zbavíte.


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43