Módní trendy

Jaké letní trendy jsme letos museli mít?

Druhá polovina léta je za námi. Prozatím se toto roční období nepředvedlo zrovna v nejlepší formě, a to díky teplotám, které byly doslova jako na houpačce. I přesto jsme však mohli zaznamenat několik letních trendů, bez kterých jsme nemohli (a ještě měsíc nemůžeme) existovat. O jaké trendy se jedná?

V první řadě je nutné poznamenat, že móda přivedla na obchodní pulty nejen takové kousky, které se řadí hlavně do letního období, ale také i takové, které si můžeme ponechat na podzim. Obchody se zkrátka už s předstihem připravují na nadcházející poměrně chladné období. Pojďme si však zmínit ty kousky, které jsou pro léto typické.

Jaké plavky letos vedly?

Pro letní období jsou asi nejtypičtější plavky. U tohoto kousku oblečení zaznamenáváme poměrné změny rok co rok. Jednou letěly klasické trojúhelníčkové dvoudílné plavky, zanedlouho se přešlo spíše k triangl plavkám, nyní bodovaly hlavně jednodílné plavky, kterých bylo všude plno. Kupodivu do výprodejů šly pouze dvoudílné plavky, a tak jsme si tento letní velký hit museli koupit jenom za plnou cenu (pokud jsme však neměli nějaké slevové kupony či poukázky).

Jednodílné plavky mají jednu velkou výhodu, a sice tu, že sedí naprosto každé postavě. Musíme však dbát na celkový střih – některé mají výkroje tam, kde být nemají, jiné působí jako dvojdílné, protože jsou spojeny jenom úzkým pásem uprostřed.

Jaké šortky si podmanily letošní léto?

K létu také bezpodmínečně patří šortky. Letos vedly rozhodně ty, které měly podobu klasických lacláčů. Právě lacláče se staly mimoto nadčasovým kouskem, který se vyplatí mít ve své šatní skříni celoročně – v létě však ve své zkrácené podobě, a sice v podobě šortek. K tomuto typu oblečení se hodí tenisky a batůžek (tedy další stylová věc, kterou jsme toto léto museli mít).

Obecně k lacláčům se vždy volí jednobarevné basic tričko – povoleny jsou maximálně proužky nebo tyto všední vzory. Žádné topy na úzká ramínka s tímto kouskem oblečení rozhodně nekombinujte.