Módní trendyOblečení

Jarní barvy pro rok 2021. Vdechněte svému šatníku život

Po dlouhé zimě konečně přichází slunce, rozkvétají stromy i květiny a příroda se probouzí k životu. Pokud váš šatník nese jen hnědé, šedé nebo černé tóny, vpusťte do něj trochu více barev a života. Uvidíte, že se v pestrých barvách budete cítit svěží, veselejší a jaro pro vás bude příjemným zážitkem.  

Jaro ve znamení jemnosti 

Kromě sytých barev nás na jaře oslňují také jemné odstíny, které se v přírodě objevují téměř všude. Jde o světle žlutou, zelenou, nebesky modrou nebo starorůžovou. Právě v těchto barvách budete působit jako něžná víla. Pro některé může jít o elegantní volbu outfitu, který na oko působí velice příjemně a svěže.  

O odstín světlejší 

Každému typu pleti sluší jiná barva. Ve výběru se proto neomezujte. Jestliže ale chcete, aby vaše oblečení působilo více jarně, sáhněte vždy po odstínu, který je vybledlý a světlejší. Hořčicově žlutá může být dokonale nahrazena vanilkovou nebo krémovou, zelenou vybírejte v lehce tyrkysovém až mentolovém odstínu. Také královskou modř ponechte na léto a místo ní si pohrajte s pastelovými odstíny. 

Sexy a svůdná  

Některé barvy prostě z přehlídkových mol nikdy nezmizí. Řeč je například o sytě červené, která na opačné pohlaví často působí jako magnet. Ženy, ale i muži v ní vypadají sebevědomě, svůdně a odvážně. Komu nestačí módní kousky, může si pomoci také rudou rtěnkou či červenými očními linkami, které jsou spíše pro odvážné. Použít lze také rudé doplňky do vlasů.  

Inspirujte se okolní přírodou 

V přírodě najdete ideální kombinace. Pokud netušíte, jaké barvy k sobě ladí, dívejte se kolem sebe. Vaše oblečení se může inspirovat stromy i květinami, které na jaře hrají v různých odstínech. Tulipány, narcisky a další rostliny jsou důkazem toho, že pestré barvy mohou působit něžně a příjemně na pohled, jen se musí barvy užívat střídmě a doplňovat o klidnější odstíny.