Boty

Boty na podpatcích. Jak na nich vydržet celý den?

Boty na podpatcích jsou důležitou součástí výbavy každé ženy. Pokud ale nejste zvyklá nosit tuto obuv každý den, může pro vás být utrpením byť jen několik hodin, které v nich musíte strávit. Naštěstí existuje několik triků, které vám mohou pomoci cítit se pohodlně i v botách na podpatcích. Pokud patříte mezi začátečníky, pak se vyplatí nosit boty, které nemají příliš vysoké a tenké podpatky. Zvykat si můžete postupně. Čím je podpatek širší, tím je obuv pohodlnější.  

Poloha podpatku 

Některé boty vám sedí lépe než jiné. Čím je to dáno? Polohou podpatku! Správně tvarované boty by měly mít podpatek uprostřed paty. Je to důležité nejen pro pohodlnou chůzi, ale také pro vaši bezpečnost. Čím více na konci boty podpatek bude, tím větší je šance, že se zlomí. Pro začátek můžete volit lodičky s páskem v oblasti kotníků. Pokud si boty na podpatku zamilujete, můžete pak zakoupit i klasické lodičky. 

Na kvalitě záleží 

Ideální je obuv z přírodní kůže, které se lépe přizpůsobuje tvaru chodidla a je navíc prodyšnější. Díky tomu se vaše nohy nebudou tolik potit a budou v botě lépe držet. Také riziko puchýřů a odřenin je nižší. Navíc kvalitní boty lépe vypadají. Zaměřte se na stabilní podpatek a pružnou podrážku. Švy by měly být měkké a ploché, aby vás zbytečně netlačily. 

Silikonové vložky 

Silikonové vložky, které můžete koupit v drogeriích nebo v obchodech s obuví, mohou pomoci proti klouzání i proti vzniku puchýřů. Zvyšují vaši stabilitu v botách a tím i vaši chůzi. Jsou k dispozici v mnohých barvách. 

Dezodorant na nohy 

Aby nohy v botách neklouzaly, můžete do nich použít speciální dezodoranty. Díky nim se nohy méně potí, čímž se chráníte také před bolestivými puchýři. 

Trénink dělá mistra 

Puchýře mohou vznikat v důsledku nesprávné techniky chůze. Dělejte malé kroky, našlapujte nejprve patou. Stáhněte lopatky k sobě a narovnejte se. Uvolněte se a vyvarujte se ohýbání kolen dozadu a nadměrnému ohýbání.