Boty

Jaké boty nejvíce škodí?

Ženy mají plný šatník nejrůznější obuvi. Ženy totiž vědí, že obuv tvoří outfit, a tak se nesmí s výběrem obuvi spěchat. Zatímco některé kousky jsou po zdravotní stránce naprosto skvělé, jiné nejsou zrovna zdravotníky doporučované. Mnohé boty totiž rapidně škodí naší noze. I když nad tím ženy často mávnou rukou, neuvědomují si, že právě boty mohou mít vliv na bolesti zad nebo na bolesti hlavy. A tak raději ze svého života odstraňte několik konkrétních typů obuvi, a tím zničíte bolest, která vás sužuje.  

V nedávné době vyplynuly na povrch statistiky, které tvrdí, že každá druhá žena nosí pravidelně boty na vysokém podpatku. Toto zjištění zděsilo zejména ortopedy, jelikož se zjistilo, že většina nositelných bot s vysokým podpatkem mají víc než čtyři centimetry. A právě boty s vyšším podpatkem, než čtyřcentimetrovým mohou způsobit nepříjemné zdravotní problémy.  

Samozřejmě ne všechny zdravotní potíže jsou způsobené vysokými podpatky. Za mnohé zdravotní problémy mohou i zcela jiné typy obuvi. Jaké? 

Škodlivé mohou být i boty s plochou podrážkou 

I když nejvíce zdravotních problémů způsobují boty s vyšším než čtyřcentimetrovým podpatkem, pravdou je, že nejen tyto boty jsou zdraví škodlivé. Bolesti zad nebo hlavy mohou způsobit také boty s plochou podrážkou. Mnozí lidé sází na plochou podrážku proto, že si nemyslí, že tím škodí svému tělu a zdraví. Škodí však podle ortopedů i třeba takové žabky, kde plochá podrážka vyniká stejně jako u balerín.  

Žabky stejně jako baleríny mají sice nízkou a plochou podrážku, ale na druhou stranu mají tvrdou stélku, v čemž je problém. Boty s nízkou podrážkou mohou být původcem třeba špatného držení těla, mohou způsobovat kuřecí oka nebo mohou vést až ke zborcení klenby.  

Jaké zdravotní problémy způsobují lodičky? 

Vraťme se však ještě k lodičkám. Nabízí se otázka, jak lodičky mohou ženám uškodit. Ortopedi se shodují na tom, že lodičky zkracují látkové svaly, velice škodí kolenům, kotníkům i krční páteři, navíc ničí správné držení těla.