Módní trendy

Co je ve světě módy nesmrtelné?

Jedním z nesmrtelných kousků ve světě módy je starý známý baloňák nebo jej také znáte pod názvem trenčkot. Tento kousek můžeme zařadit jako jeden z módních hitů jak u pánského tak i u dámského šatníku. Pro jeho univerzálnost, si jej musí oblíbit snad každý. Ať je venku deštivo či slunečno baloňákem se nic nezkazí.

Alespoň jeden baloňák by měl být součástí šatníku každé ženy. Na výběr dnes máme jak z různých pestrobarevných variant, tak i v tradičních  přírodních tónech.

Historické kořeny

Baloňák určitě není nedávnou záležitostí. Jeden z prvních baloňáků se objevil jako součást uniformy vojáků z první světové války. Je jasné, že neměl podobu jako dnes.  Tradiční baloňák byl zprvu pogumovaný, aby vojáky ochránil před nepříznivým počasím. Posléze se začal vyrábět látkový. Barvu měl pouze hnědou či světle béžovou.

Jak se nosí dnes?

Trenčkot lze nosit jak se sportovním tak i elegantním oblečením. Pokud zvolíte elegantní možnost, skvěle ladí s padnoucí sukní k tomu obout lodičky nebo také kozačky, na svršek halenku na knoflíčky a můžete vyrazit do ulic. Ve sportovnější verzi se nebojte obléknout rifle, bílé tričko a tenisky. V jednoduchosti je krása! A baloňák tak krásně vynikne a obzvláštní váš outfit.

Barva a střih

Tradiční barvou baloňáků jsou odstíny hnědé. Od té netmavší až po nejsvětlejší, která přechází do krémové. K této barvě kabátku se hodí snad vše, co ve svém šatníku objevíte. Baloňák najdeme jak krátký tak dlouhý. Delší verze lichotí každé postavě, a pokud je třeba zakryje i mírné nedostatky. Pásek, který je umístěný v pase dá vaší postavě ten správný ženský tvar.