Lifestyle

Výživové lži, které nevedou ke zhubnutí ani k přibrání

V současné době je internet plný nejrůznějších rad, které radí, jak zhubnout nebo naopak jak přibrat svalovou hmotu. Hlavně ženy se radami řídí, chtějí totiž dosáhnout své vysněné postavy. Jenže mnohá doporučení na internetu nejsou pravdivá. Na internetu často kolují i takové výživové lži, které nejsou ku prospěchu, na druhou stranu nejsou ani na škodu. Zkrátka se po nich nepřibírá, ale také ani nehubne. Jaké výživové lži to jsou? 

Pokud chcete zhubnout, měli byste se zaměřit na úpravu svého jídelníčku a zároveň byste měli začít s pravidelným pohybem. Pokud totiž nezačnete s pravidelným pohybem, nezhubnete, bohužel. Váš výdej by měl být vyšší než příjem, to je jediné pravidlo, které vás dostane nejblíž k vysněné postavě. Neklaďte důraz výživovým lžím, které kolují na internetu.  

Sacharidy jsou tabu 

Jednou z výživových lží je to, že sacharidy jsou naprosté tabu. Jenže tak to samozřejmě není. Sacharidy nejsou tabu, i sacharidy tělo potřebuje, ale samozřejmě potřebuje takové sacharidy, které nejsou prázdné. Podle odborníků můžete mít sacharidy ve stravě jak na snídani, tak na oběd, tak na večeři. Vždycky záleží na daném člověku, jak mu to vyhovuje, jak tělo na sacharidy reaguje. Je však třeba, abychom do těla dodávali také další potřebné živiny. Musíte do těla přidat také bílkoviny a vlákninu.  

Největší porce je během oběda 

Opět další výživový mýtus, který koluje na internetu. Opravdu nemusíte sníst tu největší porci během oběda. Nemusíte si nakládat velkou porci, když navíc nemáte hlad. Mnozí odborníci na zdravou stravu se shodují na tom, že člověk by si měl dávat vícero menších porcí během dne. Oběd skutečně nemusí být tou největší porcí. 

Musíte během dne vypít tři litry 

Buď tři litry, nebo nezhubnete. Tak se to často doslova píše v mnoha internetových článcích. Ano, sice je pravdou, že člověk potřebuje během dne hodně pít, neznamená to ale, že musí zásadně vypít tři litry za den. Pokud vypijete dva litry, je to také v pořádku.