Lifestyle

Detoxikace pomocí vody s citronem

Každá žena startuje svůj den půl hodinou v koupelně, kde se mimo čištění zubů musí také řádně „zkulturnit“. Následuje rychlé vypití kávy, která jí dodá dostatečné množství energie (teda alespoň si to ženy myslí) a utíkají do práce. Snídaně je tedy pro ně jakýmsi rituálem za pochodu. Někdy ji zcela vynechají.

Je to škoda, že spoustu žen nechce s tímto stereotypem nic dělat. Stačilo by natočit budík jen o pár minut dříve, menší (nebo rychlejší či žádné) zkrášlování a místo kávy vypít šálek dobrého, kvalitního sypaného zeleného čaje. Jelikož obsahuje velmi podobné složky jako káva (zejména pro ženy potřebný kofein), nastartuje organismus stejným způsobem.

Nejlepší volbou by pro ženy mohla být ranní detoxikace pomocí vody s citronem. Než si s chutí dopřejete hrnek kávy nebo čaje, vypijte předtím sklenici vlažné vody s vymačkaným citronem (stačí jeho polovina). Účinky se projeví nejen při zlepšení celkového zdraví, ale i na vaší postavě.

Díky vitamínu C dosáhnete odolnější imunity

Jelikož je citron nejlepší zásobárnou vitamínu C, je zcela jasné, že se vaše imunita zlepší, a to až o sto deset procent. Citron má také blahodárné, i když krátkodobé, účinky na zubní sklovinu – zuby pomalu bělí. Díky pravidelnému pití vody s citronem dosáhnete toho, že vaše tělo bude lépe odstraňovat tělu škodlivé látky. Navíc se k vám dostaví větší množství energie a zrychlí se metabolismus. To zapříčiní jen o něco rychlejší spalování tuků. Hubnutí pak půjde cobydup!

Jelikož se pomalu, ale jistě blíží konec zimního období, brzy přijde jaro a následně léto. Horké letní dny strávené na koupalištích tu budou tak rychle, že ani nestihneme mrknout okem. Je proto načase začít dělat něco se svým tělem. Nabraná kila z Vánoc musí honem dolů! Začněte proto právě nyní, a to s citronovou vodou. Lehčí začátek si žádná žena nemohla ani přát!