Boty

Jak vyčistit bílé tenisky?

Máme tady jaro, což znamená, že s jarem přichází i obměna obuvi. Místo kozaček tak vyndáváte z botníku především oblíbené tenisky, na které jste se během celé tuhé zimy naprosto těšili. Ovšem jaro není jen o sluníčku a vysokých teplotách. Jedná se taky o dny, kdy se nám nebude zrovna dařit, a to zrovna kvůli dešti. Bohužel déšť a ošklivé počasí také patří k pravému jaru, s tím se jednoduše musíme smířit. S čím se však nikdy nevyrovnáme, je fakt, že i když je ráno naprosto krásně, že si s sebou vezmete ven oblíbené bílé tenisky, které naprosto milujete, a doufáte, že tak hezky bude celý den, jako zákon schválnosti nás však od poledne budou provázet ještě deštivé kapky a my si naše oblíbené bílé tenisky naprosto zašpiníme. To je zkrátka fakt, s nímž nemůžeme vyžít. Bílé tenisky navíc budou velmi ušpiněné a my mnohdy nevíme, jak se skvrn a špíny zbavit. Do pračky se mnohdy nevyplatí dávat tenisky celé, protože se jedná o zničující proceduru. Tenisky chytnou nepěkné žluté skvrny a hlavně se pokazí jejich forma. Zkuste to proto s následujícími triky.

1. Soda a bílý ocet

První recept na čistě bílé tenisky, jakými byly ve chvíli, kdy jste si je zakoupili, je jednoduché sloučení sody a bílého octu. Než však aplikujete tuto směs na tenisky, pořádně je umyjte pod tekoucí studenou vodou. Tkaničky vyndejte, ty klidně strčte do pračky, protože jinak asi nedocílíte perfektní bělosti. Mokré tenisky však vymáchejte následně i v dané směsi a uvidíte, že tento trik vám vykouzlí úsměv na tváři, protože po umytí a uschnutí budou tenisky jako nové!

2. Pomocník jménem Cif

Jistě znáte čisticí prostředek jménem Cif. Používá se většinou na dřezy a nerezové plochy, ale také na bílé tenisky vám bude hodně nápomocný. Stačí s ním jen pořádně vydrhnout vaše botky a budou opět jako nové!

Takových triků je však habaděj. Vyzkoušet můžete i čištění pomocí citronu nebo třeba mýdlové vody. Dva zmiňované postupy se však řadí k těm nejefektivnějším.