Boty

Kožené boty jsou v zimě dobrou volbou, ale jak se o ně starat?

Pokud jste si na zimu pořídila boty z kůže, je vidět, že si zakládáte nejen na jejich stále atraktivním vzhledu, nýbrž i na kvalitě. Také vám nejspíš nevadí ani jejich vyšší cena, protože víte, že dlouhodobě ušetříte. V botkách z pravé kůže se můžete ukazovat opravdu i několik sezón, ale jedině v případě, že se o ně dobře postaráte. Jaké jsou výhody bot z pravé kůže a jak se o ně starat?

Znáte všechny výhody bot z pravé kůže?

Dámské boty z pravé kůže jsou evergreenem každé zimní sezóny. Ženy, které  je i přes vyšší cenu upřednostní před levnějšími botami ze syntetiky, jsou opravdovými znalkyněmi, protože kůže je na zimu více než ideální. Nožka se v botě z kůže nepotí, protože boty dýchají, dále nepropustí vlhkost a tvarově se noze přizpůsobí. Na rozdíl od náhražek z plastů a syntetiky budou boty z kůže váš botník obývat výrazně delší dobu. Nosit je můžete bez obav i několik sezón, aniž by ztratily na svém atraktivním vzhledu. Boty z kůže mají jednoznačně punc luxusu a kvality, aby vám  slušely i nadále, je zapotřebí se o ně dobře starat. Jak vypadá péče o kožené boty?

Kožené boty potřebují pravidelnou péči

Kožené boty potřebují pravidelnou péči. Už proto, že byly dražší investicí a tudíž určitě chcete, aby jako nové vydržely co možná nejdéle. Také proto, že se kůže v některých okamžicích chová způsobem, který by mohl pocit z hezkých bot nadobro pokazit. Je zapotřebí, abyste své kožené boty každý den, až přijdete domů očistily vlhkým hadříkem. Tím je zbavíte nečistot a soli, která má snad největší vliv na jejich vzhled. Sůl může na kůži chemicky působit, což může časem způsobit na obuvi nehezké fleky. Také je důležité, aby jste vaše boty nechaly pokaždé pořádně vysušit. Ale pozor, nedávejte je na topení, protože  na něm by mohla kůže ztvrdnout a nehezky změnit svůj tvar. Nejlépe uděláte, když je vycpete obyčejným novinovým papírem a necháte je uschnout volně v místnosti při pokojové teplotě. Dále je velmi důležité voskování a impregnace. Dnes vám v obchodě s obuví už při koupi kožených bot nabídnou k tomu určené přípravky. Ty kůži ochrání a pomohou ji udržet stále atraktivní vzhled. Tuhle ochranu nemusíte provádět každý den. Stačí si k tomu občas sednout.

Kožené boty jsou dobrou investicí na zimu. Pokud se o ně budete dobře starat, můžete je bez obav nosit i několik sezón.