Lifestyle

V jakých přírodních zdrojích najdeme vitamin C?

Každý člověk si nyní klade za cíl jednu věc, a sice posílit svůj imunitní systém. Je opravdu velice důležité, abychom se snažili o posílení imunitního systému, protože jenom ten nás může chránit před vpádem virů a bakterií. Je však velká škoda, že většina lidí žije v domnění, že vitamin C se nachází jenom v citrusech. Jenže tomu tak ani zdaleka není. Vitamin C se opravdu nenachází jenom v citrusových plodech, ale najdeme ho i v jiných přírodních zdrojích.  

Rakytník je obrovským zdrojem vitaminu C 

V současné době rozeznáváme dva druhy vitaminu C, a sice přírodní vitamin C a umělý vitamin C. Umělým se rozumí různé tabletky nebo prášky čili doplňky stravy. Přírodními zdroji myslíme potraviny, které v sobě množství potřebného vitaminu na imunitu obsahují od přírody. Tímto přirozeným zdrojem jsou například zmiňované citrusy.  

Ovšem mnohem větším zdrojem vitaminu C je rakytník řešetlákový, ve kterém se podle odborníků ukrývá až třikrát víc vitaminu C než v několikrát zmiňovaných citrusech. Kromě vitaminu C obsahuje i vitaminy jiných skupin a hromadu antioxidantů.  

I šípky posilují imunitu 

K dalším přírodním zdrojům posilujících imunitu díky svému vysokému obsahu vitaminu C patří i šípky, které velice často sbíráme na procházkách v lese. Kromě zmiňovaného vitaminu na imunitu obsahují i vitaminy skupiny B a dále vitamin K.  

Nezapomínejme na rybíz 

I když si možná říkáte, že rakytník je v seznamu přírodních zdrojů vitaminu C na prvním místě, neměli byste zapomínat na rybíz. Rybíz patří k nejvíce pěstovaným bobulovým plodům a je to skvělý zdroj vitaminu C, ať už mluvíme o černém, červeném nebo bílém rybízu. Všechny jsou skvělou volbou a rozhodně všechny by měly být součástí našeho jídelníčku.  

Kromě vitaminu C najdeme v rybízu také různé nenasycené mastné kyseliny, dále pak pektin a nakonec i třísloviny.