Lifestyle

Proč dítěti koupit dětskou ohrádku?

Než se narodí dítě, většina nastávajících rodičů si o různých věcech vytvoří své názory. Udělají si názor ohledně dudlíku, také ohledně toho, jaké budou používat plenky. Čerpají z mnoha ověřených i méně ověřených zdrojů a vytváří si názory na to, co se jich bude brzy týkat. Většina rodičů má také přesně stanovený názor na dětské ohrádky. A zatímco jsou někteří zarytě proti, jiní jsou nadšení a jsou pro. My patříme do druhé skupiny – dětské ohrádky mohou dítěti přinést samostatnost, kterou později v životě rozhodně ocení. 

Kdy začít používat dětskou ohrádku

Pokud taktéž patříte do druhé skupiny, tedy pokud jste pro dětskou ohrádku, nabízí se otázka, kdy ji vlastně začít používat. Odborníci jsou toho názoru, že by se dětská ohrádka měla používat v okamžiku, kdy dítě začíná lézt nebo chodit. Samozřejmě ale platí, že dítě v dětské ohrádce nenecháte příliš dlouho nebo po celý den. Většinou je to doslova spasitel ve chvíli, kdy se dítěti nemůžete plně věnovat – kupříkladu proto, že zrovna vaříte večeři nebo chcete mít alespoň na chvíli jistotu, kde si dítě hraje, například se stavebnicí apod.

Jelikož během dne máte i své jiné povinnosti, dětské ohrádky se při vykonávání těchto povinností opravdu hodí. 

Proč dítěti pořídit dětskou ohrádku?

Jak již bylo zmíněno, dětské ohrádky naučí dítě samostatnosti. Díky dětské ohrádce je chráněno před elektrickými zásuvkami, také před různými skříňkami a jejich ostrými rohy. Jsou chráněny před padajícími židlemi nebo před dalšími nebezpečími, které na ně v domácnosti číhají. 

Když si dítě hraje v dětské ohrádce, dochází také k rozvoji jejich trpělivosti. Rodiče mu zkrátka nejsou neustále na blízku, osamostatňuje se. Dítě s postupem času nebude vyžadovat tolik rodičovské pozornosti, což je opravdu dobře. 

Jakou dětskou ohrádku zvolit?

Nevhodné jsou ohrádky síťované, ve kterých se děti nemohou postavit. Volte raději bytelnější, kupříkladu dřevěné nebo pevnější plastové. Když dovnitř dáte něco, co dítě miluje a co zná (třeba oblíbenou hračku), rádo bude v dětské ohrádce trávit svůj čas.