Lifestyle

Starejte se o svou zahradu i během teplejších dní

Mít svou vlastní zahradu je samozřejmě skvělé, protože to v sobě nese mnoho pozitivních věcí. V zimě se dají na zahradě dělat sněhuláci, stavět iglú a dělat všechny běžné zimní hrátky, aniž bychom museli jít někam do přírody. Zahrada je také volnost během léta, kdy nám teploty sahají ke třiceti stupňům, což znamená, že bychom se nejraději chtěli jenom řádně smočit, když přijdeme z práce. Mnoho lidí ovšem z práce chodí tehdy, kdy už zavírají nejrůznější koupaliště, a tak na takové ovlažení mohou ihned zapomenout. Ostatně zahrada by nám mohla nabídnout především možnost bazénu, díky kterému bychom se mohli smočit a ovlažit kdykoliv se nám zlíbí, což je samozřejmě velké plus, pokud nám teploty vážně sahají až ke třiceti pěti stupňům Celsia.

Zahrada je však také velká starost. Největší starost pro nás představuje především na jaře, kdy musíme zahradu opět šikovně probudit ze zimního spánku a kdy se opět snažíme o to, abychom na naší zahradě vypěstovali co nejhojnější úrodu. Není přece nad vlastní zeleninu a ovoce, které nám pokaždé dokážou zlepšit den svou chutí, ale také ulehčí peněžence, která nám bude za takové ušetření jenom vděčná. Jak se ale o zahradu během teplých dnů starat? To už často zapomínáme.

• Čištění bazénu je každodenní nutnost

Nejprve se musíme zaměřit na to, abychom řádně pokaždé čistili náš bazén. Přece jenom pokud se v něm koupeme opravdu denně, musíme dbát na to, aby voda byla stále tak čirá, jaká byla na začátku léta. K tomu nám bohužel pomůže především chlor, protože pouze on dokáže (za pomoci pískové filtrace) vyčistit dokonale nejistoty, díky kterým bude voda stále taková, o jaké sníme.

• Nezapomínejte zalévat své květiny!

Nutností je nejen kosení trávy, která stále roste neuvěřitelnou rychlostí, ale především se musíme starat, aby naše květiny či pěstující se zelenina nechřadla. Přece jenom léto může být také velmi suché, a tak pravidelné zavlažování je samozřejmě na místě.